X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
górnictwo

Ciąg dalszy negocjacji ws. kopalni Turów. Soboń: wracamy do rozmów w wąskim gronie

- Wracamy do rozmów w wąskim gronie prawno-politycznym w sprawie Turowa - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Dodał, że umowa międzyrządowa to najlepsza forma rozwiązania kwestii kopalni Turów, bo równa się wycofaniu skargi głównej z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez Czechy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Soboń górnictwo Czechy energetyka GOSPODARKA

Reportaż "Lampka skarbnika". Jak ocalić kopalnie od zapomnienia? [POSŁUCHAJ]

Młode pokolenie nie wie, jak wygląda węgiel, chociaż Górny Śląsk węglem stoi. Są jednak ludzie, którzy próbują ocalić od zapomnienia górnicze tradycje i zwyczaje. Wyciągają z lamusa legendy, opowieści swoich dziadków, akcesoria górnicze, przeczesują piwnice, strychy, antykwariaty, a czasem nawet śmietniki, i kolekcjonują przedmioty związane z górniczym stanem, stając się strażnikami przeszłości.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Górny Śląsk Siemianowice Śląskie górnictwo Trójka reportaż

Soboń: rozmowy ws. Turowa nie są łatwe, Czesi wracają do kwestii, które nie były wcześniej podnoszone

- Strona czeska zdaje sobie sprawę z tego, że ma przewagę w negocjacjach. Wraca do takich kwestii, które wcześniej nie były podnoszone - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Czechy energetyka górnictwo Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Aktywów Państwowych Trybunał Sprawiedliwości UE

"Czechom nie chodzi o zamknięcie naszej kopalni". Rafał Zasuń o sprawie Turowa

- Czesi od jakiegoś czasu mówią, że ich celem nie jest zatrzymanie działalności kopalni i elektrowni w Turowie, tylko uzyskanie kompensaty finansowej za straty spowodowane działalnością kopalni po drugiej stronie granicy oraz wypracowanie jakiejś wspólnej metodologii oceny wpływu kopalni na stosunki wodne po stronie czeskiej i pomyślenie też o przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Zasuń (wysokienapiecie.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA energetyka górnictwo Ryszard Gromadzki

"Czesi mają odpowiednie narzędzia". Mariusz Marszałkowski o negocjacjach ws. Turowa

 - Widać, że w tych negocjacjach wkradł się impas i pojawiły się pewne trudności, których nikt wcześniej się nie spodziewał. Czesi bardzo mocno, bardzo ostro negocjują, jeśli chodzi o kwestię Turowa. Mają ku temu narzędzia - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (BiznesAlert).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA energetyka górnictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Czechy polityka

Rekordowe inwestycje państwowych spółek. Sasin: to stymulowało gospodarkę w czasie kryzysu

"Spółki z udziałem Skarbu Państwa inwestowały podczas kryzysu najwięcej w historii, osiągając blisko 45 mld zł, czyli o ponad 19 proc. więcej niż w 2019 r." - czytamy w podsumowaniu działań Ministerstwa Aktywów Państwowych. Raportowany okres obejmuje ponad 1,5 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacek Sasin inwestycje Orlen górnictwo finanse publiczne POLSKA