X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gaz ziemny

Ministerstwo klimatu zarezerwowało 20 mln zł na dopłaty do prądu. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel 1,5 mld zł

- W rezerwie celowej budżetu na 2022 rok na dopłaty do prądu dla odbiorców wrażliwych zarezerwowano 20 mln zł - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Zapewnił jednocześnie, że trwają prace, aby w przyszłym roku przeznaczyć na ten cel przynajmniej 1,5 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ceny ministerstwo klimatu dopłaty bezpośrednie

Eksperci: Turowa nie zamkniemy na pewno, ale musimy zmieniać naszą energetykę

Kopalni Turów nie możemy zamknąć,ale musimy iść dalej w kierunku mixu energetycznego z uwzględnieniem atomu i odnawialnych źródeł energii. Jest to jednak proces na lata, w trakcie których musimy mieć możliwość, w razie potrzeby, skorzystania z naszego węgla - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Marek Lachowicz z Warsaw Enterprise Institute i Jakub Wiech z portalu Energetyka24.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia OZE Unia Europejska fundusze unijne węgiel gaz ziemny Trybunał Sprawiedliwości UE dwutlenek węgla kopalnia Turów Praga Czechy

ANALIZA ''Co nam zostaje na życie po zapłaceniu rachunku za energię?''. Włochy i Francja szukają rozwiązań

Gwałtowny wzrost cen detalicznych energii elektrycznej podsycił napięcia między krajami Unii Europejskiej w kwestii transformacji energetycznej, przy czym niektórzy twierdzą, że nowa zielona polityka może zawyżyć rachunki konsumentów. W zeszłym tygodniu Bruksela zapowiedziała, że zbada możliwości złagodzenia skoków cen, w tym pomysł wspólnych zakupów gazu przez poszczególne kraje.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa

W USA rosną zapasy ropy. Możliwe odwrócenie trendu wzrostowego cen?

Cena ropy naftowej w USA wycofała się z najwyższych poziomów od 7 lat po tym, gdy branżowy raport wskazał na już czwarty z kolei tygodniowy wzrost amerykańskich zapasów surowca. Analitycy twierdzą, że wzrost zapasów może prowadzić do wyhamowania trendu wzrostowego na rynku paliw lub nawet spadków cen ropy na globalnych rynkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa USA

Bezprecedensowy wzrost cen energii ma wpływ na wszystkich obywateli UE. Kurtyka: Unia musi zareagować

Sprawdzenie czy Gazprom nie nadużywa swojej pozycji, obowiązkowe magazynowanie gazu, reforma systemu ETS, a także ochrona zagrożonych ubóstwem energetycznym - to zdaniem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki pilne działania, jakie UE musi podjąć w reakcji na bezprecedensowy wzrost cen energii w Unii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona przyrody ministerstwo klimatu michał kurtyka Fit for 55 ETS energetyka Unia Europejska gaz ziemny ceny podwyżki cen

"Nie widać szans na poprawę". Ekspert BiznesAlert o sytuacji na rynku energii

- Bloki węglowe w polskich elektrowniach dożywają swoich dni, a ich obsługa jest coraz droższa. Żeby je zastąpić, potrzebne są ogromne inwestycje. Jednak ceny surowców i pozwoleń na emisję drenują budżety spółek energetycznych, a wszystko przekłada się na wzrost cen dla odbiorców końcowych - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (BiznesAlert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw energia elektryczna inflacja prąd gaz ziemny

"Ceny gazu powinny odzwierciedlać uzasadnione koszty". Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki zwrócił uwagę prezesowi UOKiK na potrzebę weryfikacji mechanizmu kształtowania cen gazu zaazotowanego dla przedsiębiorstw zajmujących się obrotem tym paliwem, w tym stosowania ewentualnych praktyk monopolistycznych. Prezes UOKiK przyznał, że "z niepokojem" obserwuje rosnące ceny gazu w Polsce i Europie. Jak dodał, UOKiK analizuje sytuację rynkową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw gaz ziemny UOKiK PGNiG energetyka

Eksperci: projekt przyszłorocznego budżetu ma wiele niewiadomych

Przyszłoroczny budżet to raczej pewne ramy, w których wiele może się zmienić. Zależy to nie tylko od naszych działań, ale też od sytuacji w gospodarce światowej. W efekcie już teraz można zakładać, że budżet będzie w przyszłym roku nowelizowany. Wzrost gospodarczy może być niższy od zakładanego, a inflacja sporo wyższa - uważali goście audycji "Rządy Pieniądza": Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja budżet Polski Unia Europejska ceny paliw gaz ziemny podatki COVID-19

W USA ropa wciąż drożeje. Takiej serii tygodniowych zwyżek cen nie było od 2015 roku

Ceny ropy w USA wciąż szybko rosną. To będzie już 8. z kolei tydzień ze zwyżką notowań - najdłuższa taka seria od 2015 r. Globalny kryzys energetyczny pogorszył sytuację na rynkach paliw - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 81,87 USD, wyżej o 0,69 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa