X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
fundusze unijne

Szymański: nie będzie problemów z uzgodnieniem wydatkowania środków na odbudowę gospodarczą

- Polska nie ma nadmiernych problemów z odpornością na kryzysy, na którą powoływał się komisarz ds. budżetu Johannes Hahn, dlatego nie obawiam się problemów z uzgodnieniem celów wydatkowania pieniędzy na odbudowę gospodarczą - powiedział minister ds. europejskich Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Unia Europejska fundusze unijne Konrad Szymański

Polska będzie trzecim beneficjentem w UE. Premier: dziękuję prezydentowi za wspólne działanie

Według propozycji Komisji Europejskiej, Polska będzie po Hiszpanii i Włoszech trzecim beneficjentem netto w UE - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. W mediach społecznościowych ponownie podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie "za wspólne, efektywne działanie dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska fundusze unijne budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny Mateusz Morawiecki Andrzej Duda rząd Mateusza Morawieckiego prezydent

600 mln zł dla firm na szerokopasmowy internet. Wiemy, kto może ubiegać się o pożyczkę

Firmy telekomunikacyjne z sektora MŚP, które wzięły lub do końca roku wezmą "pożyczkę szerokopasmową" na internetowe inwestycje dostaną korzystniejsze warunki jej spłaty. Ułatwienia obejmą przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. To kolejny element Funduszowego Pakietu Antywirusowego.
Zobacz więcej na temat:  internet fundusze unijne firma Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej GOSPODARKA

Nowe rozwiązanie w ramach funduszy unijnych. 3 mld zł trafią na wsparcie działalności firm

Gospodarcze skutki pandemii spowodowanej przez koronawirus są odczuwalne szczególnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Aby im pomóc, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało wsparcie, którego celem jest finansowanie kapitału obrotowego, czyli wydatków związanych z bieżącą działalnością firm. Jego budżet wyniesie co najmniej 3 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  firma Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej fundusze unijne

Prof. Michał Kleiber: Unia Europejska nie traktuje wszystkich interesariuszy w taki sam sposób

- Unia Europejska nie traktuje wszystkich interesariuszy w taki sam sposób i to bardzo smutna obserwacja. W tej chwili sytuacja jest skomplikowana i nie wiem, czy to kwestia tylko Polski i Węgier, czy dotyczy to wielu krajów z Europy centralnej i wschodniej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny miesięcznika "Wszystko co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Parlament Europejski budżet ue budżet unijny koronawirus COVID-19 pandemia fundusze unijne Michał Kleiber Antoni Trzmiel

Minister funduszy: pieniądze z UE zasilają walkę o ratowanie chorych i miejsc pracy

Z programów unijnych na walkę z COVID przesunęliśmy kilkanaście miliardów złotych - powiedziała PAP minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Do wydania na ten cel  wciąż pozostało 30-40 mld złotych z unijnego budżetu na lata 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Koronawirus w Polsce Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej praca NFZ badania inwestycji infrastrukturalne UE GOSPODARKA

Minister finansów: UE powinna znaleźć dodatkowe pieniądze, skala kryzysu wymaga nadzwyczajnej reakcji

- W unijnym budżecie powinny znaleźć się dodatkowe środki służące ożywieniu gospodarczemu - uważa minister finansów Tadeusz Kościński. Fundusze na ten cel mogłyby pochodzić m.in. z opłat od usług finansowych, podatku cyfrowego czy zebranych w ramach walki z unikaniem opodatkowania. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska koronawirus fundusze unijne Tadeusz Kościński GOSPODARKA Ministerstwo Finansów

Prawie 100 mln euro dotacji dla mikro-, małych i średnich firm na innowacje

Przedsiębiorcy, jak poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, mogą ubiegać się o wsparcie na innowacyjne rozwiązania w ramach Funduszy Norweskich, a poziom dofinansowania będzie uzależniony od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Unia Europejska fundusze europejskie fundusze unijne dofinansowanie UE dofinansowanie Komisja Europejska firma

50 mln zł na wsparcie ekspansji zagranicznej dla małych firm. Ruszył nabór wniosków

Do 28 maja, mikro, małe i średnie firmy z pięciu regionów korzystających z funduszy UE z programu Polska Wschodnia, mogą składać wnioski w konkursie na dotacje wspierające wprowadzenie produktów na zagraniczne rynki - przypomina Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Firmy mogą otrzymać do 800 tys. zł, PARP przeznaczył na to 50 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  firma PARP fundusze unijne

Strażacy z unijnym wsparciem. Ponad 50 mln złotych przeznaczono na zakup nowych pojazdów

54 miliony złotych z Unii Europejskiej trafiły do Państwowej Straży Pożarnej. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowoczesnych wozów, które pomogą między innymi  w zwalczaniu skutków pandemii koronawirusa. Wartość całego programu poprawy bezpieczeństwa wynosi ponad 300 milionów złotych, z czego ponad 200 finansują unijne fundusze.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna fundusze unijne transport

Szybka pomoc dla instytucji opieki. Pół miliarda złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Sytuacja osób przebywających w instytucjach opieki całodobowej znacząco się poprawi. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej włączyło do Funduszowego Pakietu Antywirusowego nowy zestaw działań. Projekty będą finansowane z pieniędzy unijnych w programie Wiedza Edukacja Rozwój.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Ministerstwo Rodziny GOSPODARKA społeczeństwo