X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fundusze europejskie

Programy wsparcia. Zobacz, kto nadal może skorzystać z pomocy

Programy pomocowe to różnorodne formy wsparcia kierowane m.in. do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń, a także organizacji pozarządowych. Cały rok trwały i nadal ogłaszane są nowe nabory z programów krajowych, regionalnych i Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne GOSPODARKA Unia Europejska pieniądze euro Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia

Kościński o Funduszu Odbudowy: do Polski może trafić ponad 23 mld euro środków bezzwrotnych i 34 mld euro pożyczek

- Polska będzie czwartym największym beneficjentem Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w latach 2021-2022, czyli w pierwszej fazie dystrybucji środków z europejskiego funduszu odbudowy - powiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne fundusze europejskie fundusze ue fundusze eu Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów euro Unia Europejska pieniądze inwestycje GOSPODARKA

Część szlaku towarowego ze Śląska do portów bałtyckich zostanie zmodernizowana. Jest umowa

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły przygotowania do modernizacji linii kolejowej od stacji Chorzów Batory do Nakła Śląskiego. Odcinek ten stanowi fragment ważnego szlaku towarowego ze Śląska na północ, do portów bałtyckich i na południe.
Zobacz więcej na temat:  kolej transport infrastruktura GOSPODARKA kolejnictwo Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie fundusze ue podróże

"W negocjacjach z UE trzeba mówić jednym głosem". Jan Parys o unijnym budżecie

- Wicepremier Jarosław Gowin pojechał do Brukseli przed szczytem UE i jakby zaczął mówić coś innego niż premier Mateusz Morawiecki, który był głównym negocjatorem. Złamany został front polsko-węgierski. Pisała o tym zachodnia prasa, zdenerwowany był premier Viktor Orban, który nie wiedział, czy może liczyć na Polaków. Natomiast ostre wypowiedzi ministra Zbigniewa Ziobro wzmacniały pozycję rządu, nie zakłócały rokowań - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej i były szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet unijny fundusze unijne fundusze europejskie budżet ue ŚWIAT Europa Polska w Unii Europejskiej

Eksperci: doskonałe wyniki eksportu to dowód na zaradność polskich przedsiębiorców i sprawny transport międzynarodowy

Polscy eksporterzy doskonale radzą sobie w sytuacji kryzysowej, co dobitnie pokazują najnowsze dane NBP. Nasi przedsiębiorcy znajdowali nowych odbiorców, a potem kontakty te zostawały już na lata. Dostają towar dobrej jakości. Pomaga w tym nasz przodujący w Europie transport międzynarodowy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski z Narodowej Rady Rozwoju i Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  inflacja fundusze europejskie Unia Europejska budżet ue inwestycji infrastrukturalne UE Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA eksport

"Rolujemy spór na następne kilka lat". Sakiewicz o kompromisie ws. budżetu UE

- Czy mamy mieć federację, czy konfederację europejską? Teraz mamy uruchomione fundusze bez rozstrzygnięcia tego sporu. Nie ma gwarancji kiedy ten spór ponownie wróci, ale uzyskano tyle, ile było można - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). "Gazeta Polska Codziennie" opublikowała w poniedziałek fragment wywiadu, jaki tygodnik "Gazeta Polska" przeprowadził z wicepremierem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński budżet ue budżet unijny fundusze unijne fundusze europejskie

"Udało się uniknąć UE dwóch prędkości". Dr Gajewski o szczycie w Brukseli

- Są realne powody, dla których opozycja może chwalić rząd Mateusza Morawieckiego. Nie wiem, jak wyglądałaby przyszłość UE po ewentualnym polskim wecie, natomiast ryzyka z tym związane były bardzo poważne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek i Jerzy Mosoń. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne budżet ue budżet unijny Unia Europejska

"Niemcy wykonały duży wysiłek negocjacyjny". Wiceszef MSZ o sukcesie szczytu UE

- Rolą prezydencji jest szukanie rozwiązań, które znajdą poparcie wśród 27 państw. Jeśli ktoś cokolwiek narzucał, to te kraje, które chciały, by budżet był jak najmniejszy. Nie były to Niemcy. Niemcy wykonały duży wysiłek negocjacyjny, wraz z Polską i Węgrami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet unijny fundusze unijne fundusze europejskie

"Nie spełnią się marzenia niektórych o sankcjach". Wiceszef MSZ o sukcesie Polski na szczycie UE

- Natura konkluzji Rady Europejskiej jest taka, że wszyscy ogłaszają sukces, bo każdy się pod nim podpisuje. Jeśli chcemy ocenić obiektywnie, kto rzeczywiście odniósł sukces, to najlepiej zwrócić uwagę na reakcję tych, którym zależało na tym, by Polskę ukarać - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie budżet ue budżet unijny