X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fotowoltaika

Tauron wybudował trzecią elektrownię słoneczną. Jakie są kolejne inwestycje spółki?

Grupa Tauron zakończyła budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 8 megawatów, dlatego wraz z 5-megawatową instalacją w Jaworznie ma już trzy elektrownie słoneczne i planuje budowę kolejnych. Niespełna rok temu energetyczna spółka uruchomiła 6-megawatową farmę słoneczną w gminie Choszczno w Zachodniopomorskim.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika OZE Tauron Polska Energia prąd

Dobre prognozy dla branży fotowoltaicznej w Polsce - sprzedaż instalacji będzie w następnych latach rosła

Jak się okazuje, można zarobić na podwyżkach cen prądu. Dotyczy to np. branży fotowoltaiki, która spodziewa się w 2022 r. wzrostu sprzedaży średnich i dużych instalacji PV do firm, stających w obliczu podwyżek cen prądu. Na wzrost obrotów liczą też producenci paneli dla odbiorców indywidualnych w związku ze zmianą modelu rozliczeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika energetyka panele słoneczne finanse

Polacy coraz chętniej instalują fotowoltaikę. Wiceminister klimatu: to najbardziej dynamiczny wzrost w UE

Jak podaje wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, liczba prosumentów, czyli gospodarstw produkujących własną energię ze źródeł odnawialnych, wzrosła od 2015 roku z około 4 tysięcy do ponad 700 tysięcy. To najbardziej dynamiczny wzrost w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energia ekologia fotowoltaika Fit for 55 społeczeństwo ministerstwo klimatu energia elektryczna

Jakie będą zasady programu "Mój Prąd 4.0" ? Resort klimatu stawia na większą własną konsumpcję i e-auta

Planowana w I kwartale 2022 r. nowa odsłona programu priorytetowego "Mój Prąd 4.0"  pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w kierunku efektywnej, bezpiecznej energetyki rozproszonej, uwzględniającej inteligentne zarządzanie magazynowaniem oraz autokonsumpcją wytworzonej energii elektrycznej - informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu energia elektryczna fotowoltaika OZE ekologia

"Dotacje i nisko oprocentowane pożyczki". Wsparcie dla rolników zakładających panele słoneczne

Od 1 października rusza nowa odsłona programu Agroenergia, w ramach której rolnicy będą mogli otrzymać dotacje i pożyczki m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie - poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że budżet programu to 200 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  fotowoltaika GOSPODARKA rolnictwo energia odnawialna energetyka ministerstwo klimatu klimat