X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fortepian

"Katedra fortepianu 2" - odcinek 4 [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny odcinek serialu edukacyjnego "Katedra fortepianu". Co czwartek na stronach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin prezentujemy drugi sezon tych niezwykłych, muzycznych spotkań. Tym razem zapraszamy na czwarty odcinek "Katedry fortepianu 2" - wokół utworu "Fantazja Impromptu" op. 66. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Fryderyk Chopin jan frycz fortepian koncert W POLSKIM RADIU

Książek Piano Duo: co do repertuaru, jesteśmy dosyć zgodni

- Dobór utworów to zawsze jest jakiś kompromis między organizatorami koncertu a nami. Natomiast jeśli chodzi o to, co sami wybieramy, to chyba nigdy się o to nie spieraliśmy. Wcześniej podrzucamy sobie nawzajem nasze propozycje i raczej jesteśmy zgodni co do wyboru repertuaru - mówiła w "Poranku Dwójki" Agnieszka Zahaczewska-Książek przed występem w ramach "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Paweł Siwek Dwójka MUZYKA koncert fortepian

Maciej Grzybowski: długo pracowałem na decyzję o rezygnacji z fortepianu

- W ubiegłym roku sprzedałem fortepian. Przestało mnie interesować granie na nim. Stoi za tym pewne "zużycie materiału", jakim sam jestem. Może to kwestia wieku? Mam 53 lata, więc to może śmiesznie brzmi, ale od dawna czułem pewne przeciążenie. Po prostu postawiłem parafkę pod tekstem, który już dawno napisałem - mówił w Dwójce szef artystyczny festiwalu TRZY-CZTE-RY.
Zobacz więcej na temat:  fortepian Dwójka Andrzej Sułek MUZYKA

161. rocznica urodzin Paderewskiego. Dyrektor Narodowego Centrum Kultury: to człowiek renesansu

- Paderewski to wybitny dyplomata. Powiedziałbym o nim "człowiek renesansu", który przejawiał umiłowanie do Rzeczpospolitej, o którą zabiegał na salonach, w szczególności przez swój talent muzyczny - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 KULTURA MUZYKA fortepian Ignacy Jan Paderewski Narodowe Centrum Kultury

Nelson Freire: byłem po trosze cudownym dzieckiem

- Po pierwszych przesłuchaniach na I Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym Fryderyka Chopina w Rio de Janeiro, gdy zaprezentowałem Poloneza op. 53, jurorka Giomar Novaes powiedziała: "no proszę, mamy tu małego Rubinsteina" - wspominał Nelson Freire w archiwalnym wywiadzie z 2010 roku. Wybitny pianista zmarł 1 listopada w wieku 77 lat.
Zobacz więcej na temat:  fortepian Dwójka Klaudia Baranowska instrumentaliści MUZYKA odeszli 2021

"Nelson Freire wytwarzał wokół siebie niesamowitą aurę"

- To był artysta o niezwykłej harmonii. Harmonii tyleż muzycznej, co po prostu ludzkiej. On potrafił być pełen czułości, pełen niezwykłego światła, które udzielało się natychmiast w jego obecności - wspominał zmarłego w poniedziałek (1.11) brazylijskiego pianistę Nelsona Freire Stanisław Leszczyński, dyrektor festiwalu "Chopin i jego Europa".
Zobacz więcej na temat:  fortepian Andrzej Sułek Stanisław Leszczyński Dwójka MUZYKA odeszli 2021

Podsumowano Konkurs Chopinowski. Krzysztof Czabański: kultura jest naturalnym obszarem działania Polskiego Radia

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych minister Krzysztof Czabański i Dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz podziękowali pracownikom Polskiego Radia za wysiłek podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Agnieszka Kamińska Małgorzata Małaszko Krzysztof Czabański konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 muzyka klasyczna Fryderyk Chopin fortepian społeczeństwo

Hania Rani i Dobrawa Czocher: dwie wewnętrzne symfonie to obraz naszej muzyki

- Jest tu spora doza intymności, prywatności, ale jednocześnie to nawiązanie do naszych korzeni, tej klasycznej edukacji, inspiracji. Korzystamy tylko z fortepianu i wiolonczeli, tym razem multiplikujemy te muzyczne warstwy, intymny przekaz dzięki temu nabrał symfonicznego wyrazu - tak o płycie "Inner Symphonies", nagranej dla Deutsche Grammophon, mówiły na antenie Dwójki Hania Rani i Dobrawa Czocher.
Zobacz więcej na temat:  Deutsche Grammophon Dwójka Paweł Siwek fortepian