more_horiz
PR24 Portal
Section05
finanse

Drutex: na razie szekspirowski dramat rodzinnego biznesu

Problem, z którym od kilku dni boryka się jedna z największych polskich firm eksportowych, przedsiębiorstwo Drutex, kolejny raz udowania, że kondycja przedsiębiorstwa nie zależy tylko od jej sytuacji finansowej, konkurencji, czy uwarunkowań zewnętrznych - ale jakże często, tak jak w sztukach Szekspira - od emocji, zazdrości, nienawiści, a czasami do miłości, które niejedniokrotnie prowadzą do katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  firma finanse rodzina GOSPODARKA

Polskie start-upy - na razie raczkują, ale mają przyszłość

Grupa młodych, dynamicznych ludzi, prosty, ale błyskotliwy i dający się przekuć w praktykę pomysł, wsparcie od filantropa lub anioła biznesu - to bardzo skrócony "przepis" na stworzenie start-upu, który, przynajmniej w teorii, może podbić globalny rynek. W Polsce funkcjonuje około trzech tysięcy takich firm. Wiele z nich nie przetrwa próby czasu, ale te które przetrwają, to nadzieja dla gospodarki. Dziś przyglądamy się sytuacji start-upów w Polsce i zmianom w polskim ekosystemie startupowym.
Zobacz więcej na temat:  startup NBP finanse firmy

J. Cichoń przed komisją ds. VAT. Co wyniknie z jego zeznań?

Były wiceminister finansów w koalicyjnym rządzie PO-PSL złożył zeznania przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT-u. Janusz Cichoń był sekretarzem stanu w latach 2013-2015. Obecnie jest posłem PO oraz wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Temat przesłuchań kolejnych świadków skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja śledcza vat podatek VAT finanse publiczne finanse Marcin Horała polityka