X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
finanse osobiste

Koronawirus nie odstrasza inwestorów - rośnie liczba debiutów i wartość ofert publicznych na europejskich giełdach. Także na GPW

Rynki budzą się z koronawirusowego letargu. W I półroczu br. na europejskich giełdach przeprowadzono 223 debiuty spółek, a wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) wyniosła 44,6 mld euro - wynika z opublikowanego w czwartek raportu PwC. Ożywienie nie ominęło również warszawskiego parkietu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw finanse osobiste finanse

polski ład "Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

- Wprowadzana reforma to pierwsza tak duża zmiana w polskich podatkach od 30 lat - uważa szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Zwraca przy tym uwagę, że po zmianach system ma być bardziej sprawiedliwy, m.in. ma zmniejszyć różnicę w opodatkowaniu między jednoosobową działalnością gospodarczą a umową o pracę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład reforma podatki Ministerstwo Finansów finanse publiczne finanse osobiste

90 proc. emerytów i 45 proc. przedsiębiorców skorzysta na zapisach Polskiego Ładu. Zyskają także samorządy

- Rząd planuje, że 6 z 8 mld zł, które ma kosztować reforma podatkowa w ramach Polskiego Ładu, zostanie pokryte z uszczelnienia systemu podatkowego - oświadczył wiceminister finansów Jan Sarnowski. Na Polskim Ładzie skorzysta prawie 90 proc. emerytów i 45 proc. przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład finanse publiczne finanse osobiste podatki Ministerstwo Finansów

analiza Zmiana systemu podatkowego głównym filarem Polskiego Ładu. Sprawdź, kto i ile zyska na nowych regulacjach

Polski Ład, który systematycznie przybiera formę prawną, spowoduje jeszcze w tym roku wiele zmian podatkowych, w dużej mierze zmniejszając obciążenia fiskalne. II próg podatkowy wzrośnie do 120 tys. zł rocznie, a suma wolna od podatku wyniesie 30 tys. zł. Emerytura do 2,5 tys. zł będzie zwolniona z podatku. Na niższe obciążenia podatkowe mogą również liczyć firmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ulga podatkowa Polski Ład podatki finanse publiczne finanse osobiste

Startuje rządowy program "Mój elektryk". Wiemy, ile wyniesie dotacja do zakupu auta na prąd

Dotacja dla osób fizycznych do zakupu auta elektrycznego wyniesie 18.750 zł, a dla tych z Kartą Dużej Rodziny 27 tys. zł. Dopłaty będą mogły dostać także firmy, organizacje i samorządy, wsparcie obejmie też leasing pojazdu. Program dopłat "Mój elektryk" rusza 12 lipca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samochody elektryczne ministerstwo klimatu dofinansowanie finanse osobiste Radio kierowców