X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
felieton

FELIETON Perła przed wieprze

Posłanka PO Izabela Leszczyna w rozmowie z TOK FM, w kontekście wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na innego kandydata, malowniczo porównała wyborców do wieprzy, które nie doceniły rzuconej im perły. I rzeczywiście imię Małgorzata pochodzi od greckiego słowa μαργαρίτης/margarites oznaczającego właśnie "perłę". Pozostaje więc pytanie, czy Izabela Leszczyna ma rację również w kwestii wieprzy? - pyta w felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020 felieton miłosz manasterski

Jak te jaskółki

Wśród ptaków to jaskółkom chyba najbliżej do miana alter ego człowieka. Żyjemy w cieniu pożądania powrotu – do łona matki, do krainy dzieciństwa, do chmurnej durnej i wesołej młodości, do zdrowia, do pracy, do czasów „sprzed”, bo zawsze kiedyś był jakiś raj. Do domu, tak jak marynarze, którzy tatuowali sobie właśnie jaskółkę.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa muzyka tradycyjna Remigiusz Mazur-Hanaj antropologia felieton ptaki ptaki wędrowne

FELIETON Obywatel w centrum uwagi. Wizja Polski prezydenta Andrzeja Dudy

Długa, ponad 2,5-godzinna konwencja programowa prezydenta Andrzeja Dudy to popis inteligencji i szerokich horyzontów tego polityka. Ekologia, przemysł, prawo, rolnictwo, eksport - horyzonty zainteresowań prezydenta mogą imponować, podobnie jak jego przenikliwość i zdolność dostrzegania złożoności wielu zjawisk - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Andrzej Duda

FELIETON "Izba hamulcowa". Po co w ogóle nam Senat?

Ponad dwa tygodnie Senat nie może zająć stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Zważywszy na fakt, że opóźnienie to jedyna realna władza Senatu, wielu Polaków zadaje sobie pytanie: po co nam dwie izby parlamentu? Jakoś radzimy sobie przecież z jedną radą miejską, powiatową czy sejmikiem wojewódzkim… - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton Senat Tomasz Grodzki

FELIETON My, koronawirus i oni. Opowieści, które podzieliły społeczeństwo

W dni parzyste pracownicy Ministerstwa Zdrowia biegają po szpitalach, tuszując przypadki  COVID-19, a w dni nieparzyste każą wpisywać COVID-19 jako przyczynę zgonu tam, gdzie owego COVID-u nigdy nie było – gdyby chcieć wyciągnąć jeden wniosek z treści pojawiających się w Internecie, to prawdopodobnie byłby on właśnie taki. W chaosie informacyjnym można jednak dostrzec pewne wzory. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka POLSKA felieton koronawirus pandemia COVID-19

FELIETON "Polskie szwalnie". Prezydent rzuca wyzwanie koronakryzysowi

Dobry przywódca i menedżer w tym, co stanowi wielki problem, potrafi dostrzec równie wielką szansę. Prezydent Andrzej Duda zobaczył w sytuacji zagrożenia koronawirusem możliwość szybkiego rozwoju polskiego przemysłu lekkiego - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo miłosz manasterski felieton POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda prezydent

FELIETON Kim jest naprawdę Małgorzata Kidawa-Błońska?

Lady Makbet czy Bridget Jones? Festiwal wpadek Kidawy-Błońskiej przypomina kampanię jej partyjnego kolegi Rafała Trzaskowskiego, który nie tylko przyznał się, że nie zna Warszawy, ale taśmą klejącą przytwierdzał szybę w drzwiach. Wiele osób sceptycznie nastawionych do kandydatki Platformy Obywatelskiej traktuje ją jako polityczną osobliwość, na które można patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak nikogo nie powinno zmylić wrażenie nieporadności, ciągłe przejęzyczenia i wizerunek "dobrej cioci", która nikomu krzywdy nie zrobi. 
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski Małgorzata Kidawa-Błońska

FELIETON Poparcie się liczy: prawie 2,2 miliona podpisów dla Andrzeja Dudy

26 marca br. sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości złożył w Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe 120 tys. podpisów popierających kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta. Wcześniej sztab obecnego prezydenta złożył w PKW ponad 2 miliony podpisów - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl publicysta Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 miłosz manasterski