X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
felieton

FELIETON Koszt wyborów to cena naszej wolności. Felieton Miłosza Manasterskiego

Tragicznie zmarły pod Smoleńskiem prezydent Lech Kaczyński 29 lat temu został prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Doprowadził do odbudowy wiarygodności tej instytucji i odzyskania zaufania społecznego do niej. Obecny szef Izby wydaje się postępować tą drogą, ale w odwrotnym kierunku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Najwyższa Izba Kontroli wybory prezydenckie 2020

FELIETON Izba refleksji nad dwoma zdaniami. Felieton Miłosza Manasterskiego

Złośliwi twierdzą, że marszałek Senatu chce wrzucić uchwałę w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej do politycznej zamrażarki, żeby knuć jakieś polityczne intrygi. Inni uważają, że głosowanie przez Senat tej ustawy powinno odbyć się na pierwszym posiedzeniu. Oczekują od Izby Wyższej, żeby działała bezrefleksyjnie – a przecież marszałek Grodzki nie może na to pozwolić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki felieton miłosz manasterski

FELIETON Guru Trzaskowski, czyli czas na "Pokolenie T". Felieton Miłosza Manasterskiego

"Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie" - mówił przed wiekami Jan Zamoyski, a dziś organizatorzy "Campus Polska Przyszłości" mogą dodać od siebie tylko "Ja, naturlich!". Rafał Trzaskowski, wsparty przez niemiecką fundację, nieuchronnie obejmie niebawem duchowe i intelektualne przywództwo nad młodym pokoleniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka miłosz manasterski Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska felieton

FELIETON Nasi muzułmańscy sąsiedzi. Felieton Miłosza Manasterskiego

U naszych zachodnich sąsiadów mieszka już 6,3 mln muzułmanów – to o milion więcej niż w roku 2015 r. We wszystkich krajach Europy zachodniej liczba wyznawców tej religii rośnie w zdumiewającym tempie. Czy jesteśmy przygotowani na to, że w niedalekiej przyszłości muzułmanie w Niemczech, Francji czy Belgii będą mieć wpływ na politykę tych krajów?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT miłosz manasterski Europa Zachodnia Niemcy Francja Belgia islam religia felieton

FELIETON Lisie sztuczki Platformy. Felieton Miłosza Manasterskiego

Strategia lisa to sztuka dojścia do upragnionego celu, nie trzymając się uparcie raz obranej drogi. Lis krąży, czasem zawraca, kluczy i omija przeszkody. Liderzy PO w swoich politycznych działaniach próbują posługiwać się strategią lisa. Stąd liczne niekonsekwencje, gwałtowne zwroty akcji i częste zmienianie politycznego frontu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton Platforma Obywatelska

FELIETON Poseł PO czeka na Nobla. Felieton Miłosza Manasterskiego

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kropiwnicki, skromny poseł Platformy Obywatelskiej dokonał przewrotu kopernikańskiego w mikroekonomii i unieważnił stare prawo, które mówi, że "z próżnego i Salomon nie naleje". Świat drży w posadach wobec nowego mechanizmu finansowego, który został odkryty w Legnicy - pisze w felietonie Miłosz Manasterski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka miłosz manasterski felieton

Jak zostać bohaterem, czyli Floyd i sowieccy partyzanci. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi stwierdziła, iż imię George'a Floyda, zabitego przez policjanta czarnoskórego mężczyzny, na zawsze pozostanie synonimem sprawiedliwości. Ze śledztwa wynika, że Floyd zażywał metamfetaminę. Pozostaje zatem współczuć imperium, w którym panować ma naćpana sprawiedliwość.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Magdalena Złotnicka felieton ŚWIAT

FELIETON Czy Agnieszka Pomaska wie, że Polska jest w Unii Europejskiej? Felieton Magdaleny Złotnickiej

Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". Przez Unię Europejską… czyli także przez Polskę i polski rząd. Czyżby posłanka Pomaska tak mocno uwierzyła w narrację o "wyprowadzaniu Polski z UE przez PiS", że o tym zapomniała?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka felieton COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Agnieszka Pomaska szczepionka

W upiornym kręgu

Kiedy w połowie lat 90. dokumentowałem pieśni pogrzebowe Puszczy Białej, szybko się zorientowałem, że część spośród śpiewających na pogrzebach, zwłaszcza tych, którzy prowadzili te śpiewy czy też „trzymali” ten zwyczaj, to ludzie daleko bardziej ciekawi niż z początku sądziłem. Momentalnie mnie „skanowali”, rozpoznawali moje szczere intencje i zgadzali się na nagranie.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa felieton Remigiusz Mazur-Hanaj