X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
epidemia

Nawet 3 razy więcej zakażeń niż tydzień temu. Rzecznik MZ o niepokojącym trendzie

- Musimy się liczyć ze wzrostem zachorowań na COVID-19 rzędu 2-3-krotności względem tego, co w zeszłym tygodniu - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że w listopadzie planowane jest otwarcie tymczasowego Szpitala Narodowego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia pandemia Ministerstwo Zdrowia Wojciech Andrusiewicz społeczeństwo POLSKA

"Ważny w walce o zdrowie publiczne". Dr Michał Sutkowski o leku na COVID

- Wydaje się, że stosunkowo szybko będziemy mieli nowe narzędzia do walki z COVID-19. Jest to również ważne w walce o zdrowie publiczne, rozumianej szerzej niż tylko walka z koronawirusem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski. Polska zakontraktowała lek na COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podobnie jak cała UE, czekamy tylko na dopuszczenie leku przez Europejską Agencję Leków (EMA).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia społeczeństwo zdrowie epidemia

Powszechny dostęp do szczepień, szpitale tymczasowe. Premier o przygotowaniach do czwartej fali

"Staraliśmy się przygotować do czwartej fali, zapewniając powszechny dostęp do szczepień oraz ponownie uruchomiając tymczasowe szpitale" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. "Otwieramy je, aby zapewnić opiekę każdemu, kto tego potrzebuje" - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo epidemia pandemia

"Wart rozważenia jest model włoski". Żółciak o zachętach do szczepień

- Naszym głównym problemem jest to, że ten, kto miał się dobrowolnie zaszczepić, ten już dawno to zrobił. Teraz stoimy przed ścianą, co zrobić dalej - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także publicysta Mariusz Gierej i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce epidemia zdrowie COVID-19 sars-cov-2 szczepienia

"W pierwszym etapie uruchomimy 56 łóżek". Wojskowy Instytut Medyczny o szpitalu tymczasowym na Okęciu

- W pierwszym etapie w Szpitalu Tymczasowym Okęcie uruchomionych będzie 56 łóżek, a docelowo ma ich być 174 - poinformował Wojskowy Instytut Medyczny. Cały czas prowadzona jest rekrutacja pracowników szpitala. Placówka poszukuje m.in. anestezjologów, kardiologów, pulmonologów i internistów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie szpital Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia

Pracodawca sprawdzi szczepienie przeciw COVID-19 pracownika? Müller: kwestia dopracowania szczegółów

- Projekt dotyczący weryfikacji szczepień może też być poselski; życzyłbym sobie, by został przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu, ale jest kwestia dopracowania szczegółów, tak aby uzyskał on pełną akceptowalność i społecznie, i w naszym środowisku - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce epidemia Piotr Müller szczepienia pracodawcy pracownik pracownicy

Lek przeciw COVID-19. Ekspert zdradził, kiedy może być dostępny

- Lek doustny to w tej chwili najpilniejsza nasza potrzeba w odniesieniu do zakażenia SARS-CoV-2. Mam nadzieję, choć nie pewność, że będzie on dostępny w pierwszej połowie przyszłego roku - powiedział kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. Tomasz Smiatacz.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia szczepienia szczepionka społeczeństwo POLSKA

"Cmentarze lepiej jest odwiedzić kilka dni później, kiedy nie ma tłumów". Dr Szułdrzyński o epidemii

- Spotykamy się teraz z rodzinami, pokonujemy spore dystanse. Dlatego około tygodnia po Wszystkich Świętych czwarta fala epidemii może przyspieszyć. Warto zastanowić się, czy nie odwiedzić cmentarzy kilka dni później. Na mszę też warto iść w godzinach, kiedy nie ma największych tłumów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia epidemia Wszystkich Świętych Koronawirus w Polsce