X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
epidemia

USA w obliczu epidemii. "Sytuacja staje się dramatyczna"

W Stanach Zjednoczonych z godziny na godzinę przybywa ofiar śmiertelnych i osób zakażonych koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że po Chinach i Europie, to USA będą kolejnym miejscem światowej eskalacji pandemii. „Sytuacja w szpitalach staje się dramatyczna. Brakuje maseczek, kombinezonów ochronnych, respiratorów i miejsc w kostnicach” – relacjonuje z San Diego, Marta Zdzieborska.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus USA epidemia choroby zakaźne Stany Zjednoczone Ameryka Północna Małgorzata Frydrych

MSZ: 41 tysięcy rodaków powróciło do Polski dzięki akcji "LOT do domu"

W ramach akcji 'LOT do domu" ponad 41 tysięcy Polaków powróciło do kraju, informuje ministerstwo spraw zagranicznych. Lotnicza operacja rozpoczęła się 15 marca, po zamknięciu polskich granic w związku z epidemią koronawirusa. Jak informuje MSZ narodowy przewoźnik pomógł też powrócic do swoich domów 700 obywatelom krajów Unii Europejskiej, a także kilkuset obywatelom innych państw.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych epidemia koronawirus

RELACJA Ponad pół miliona zakażonych koronawirusem. Świat w dobie SARS-CoV-2

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła pół miliona - informuje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Zmarły już ponad 24 tysiące osób, a epicentrum epidemii nadal stanowi Europa. Coraz gorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych. Na bieżąco śledzimy obraz świata w cieniu pandemii SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus choroby zakaźne epidemia pandemia COVID-19 kwarantanna

"Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie". Politycy oburzeni słowami Kidawy-Błońskiej

- Wywiązała się między nami dyskusja na temat zagrożenia, jakie się wiąże z tym posiedzeniem Sejmu, że tak naprawdę igramy nie tylko ze zdrowiem, ale i życiem ludzkim (...) i właśnie w tej dyskusji pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta powiedziała, że konstytucja jest ważniejsza - podkreśliła na antenie TVP Info wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS). Słowa poseł PO potwierdził też inny wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Koronawirus w Polsce Małgorzata Gosiewska polityka epidemia Małgorzata Kidawa-Błońska

Wiceminister zdrowia: im więcej autobusów na ulicach miast, tym bezpieczniej

- Jeżeli chcemy wszyscy walczyć z koronawirusem, stosujmy się do wprowadzonych zaleceń. Dlatego im więcej środków komunikacji publicznej na ulicach miast, tym bezpieczniej. Wiem, że to dodatkowe koszty, ale sytuacja jest wyjątkowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo epidemia Krzysztof Świątek

W czwartek zbierze się Sejm. Witek: odpowiedzialność spada na PO i Konfederację

Zdaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, podnoszone przez Koalicję Obywatelską i Konfederację zarzuty łamania konstytucji, są nie na miejscu, ponieważ - jak mówiła w TVP Info - nikt nie przewidział sytuacji epidemii i na taką sytuację nikt nie stworzył wcześniej żadnych przepisów. - Wobec tego szukaliśmy takiego rozwiązania, które będzie najbezpieczniejsze. Na to zgody nie było - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek Sejm opozycja polityka Koronawirus w Polsce koalicja obywatelska Konfederacja epidemia

Liczba hospitalizowanych i objętych kwarantanną. Resort zdrowia podał najnowsze dane dot. koronawirusa

W związku z koronawirusem obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 1 615 osób, a poddanych kwarantannie 70 528 - poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia w dziennym raporcie. Badania na obecność SARS-CoV-2 dały dotąd pozytywny wynik u 1031 osób. Czternaście z nich zmarło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce epidemia choroby zakaźne zdrowie Łukasz Szumowski