X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
epidemia

Dr Afelt: osoby, które przechodzą naturalne zakażenie koronawirusem cierpią na długotrwałe dolegliwości

Dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego mówiła na antenie Polskiego Radia 24 o odpowiedzialności społecznej osób, które świadomie wybierają nieszczepienie się przeciw COVID-19 w momencie rozwoju IV fali zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus epidemia COVID-19 Polskie Radio 24 Mateusz Drozda szczepienia

"Najlepszą bronią wciąż pozostaje szczepionka". Premier o zagrożeniu pandemią

"Zagrożenie wirusem COVID-19 jest wciąż jak najbardziej realne. Szpitale tymczasowe, łóżka i zapasy środków są gotowe, ale miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać. Naszą najlepszą bronią pozostaje szczepionka" - podkreślił we wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie epidemia COVID-19 szczepienia Koronawirus w Polsce Mateusz Morawiecki

Większość placówek pracuje stacjonarnie, choć tendencja jest spadkowa. Nowe dane MEiN

99,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,8 proc. szkół podstawowych i 97,5 proc. ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. To nieznacznie mniej niż w ubiegły czwartek i tydzień wcześniej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek społeczeństwo pandemia epidemia Koronawirus w Polsce COVID-19 przedszkole

Przyjęcie trzeciej dawki szczepionki na COVID-19 nie przedłuża certyfikatu

Resort zdrowia czeka na wytyczne Komisji Europejskiej w sprawie przedłużenia ważności certyfikatów COVID-19 po przyjęciu trzeciej dawki preparatu - informuje biuro prasowe ministerstwa. Zasady przedłużenia ważności certyfikatu spodziewane są przed końcem roku, do tego czasu obowiązują certyfikaty i terminy wydane po przejściu podstawowego schematu szczepienia. Przypominamy, kto może przyjąć trzecią dawkę szczepionki na COVID-19.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 szczepienia koronawirus pandemia epidemia

Dr Rafał Mostowy: w obrębie wariantu Delta mogą powstawać nowe mutacje

- Nowe warianty mogą powstawać w obrębie samego wariantu Delta - tego nie wiemy. Dlatego ważne jest kontynuowanie badań monitorujących epidemiologicznie, przez genetykę, tego, co się dzieje w Polsce i na świecie – powiedział biolog dr Rafał Mostowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA biologia pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce sars-cov-2 szczepienia szczepionka choroba choroby zakaźne epidemia

Ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia podał nowe dane

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 2012 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie lubelskim - 453, a najmniej w województwie opolskim - 18. Zmarło 29 chorych, w tym 22 z powodu współistnienia innych schorzeń. Wyzdrowiały natomiast 1273 osoby.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia COVID-19 sars-cov-2 Ministerstwo Zdrowia

KONGRES 590 Minister zdrowia o czwartej fali pandemii: obecnie szybciej dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia

– Pacjentów z COVID-19 w szpitalach jest mniej, ale przebieg kliniczny jest inny. W aktualnej fali pandemii w przebiegu COVID-19 szybciej dochodzi do załamania i pogorszenia stanu zdrowia – wskazał na Kongresie 590 minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Koronawirus w Polsce epidemia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Kongres 590 czwarta fala społeczeństwo