X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energia elektryczna

"Inflacja nie będzie tak wysoka". Marek Zuber o rządowej tarczy

- Plusem tej tarczy jest to, że inflacja nie będzie tak wysoka, ale dłużej będzie się utrzymywała na podwyższonych poziomach. Obniżenia lub zniesienia akcyzy i VAT-u są korzystne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ekonomista Marek Zuber, odnosząc się do projektu ustawy o tarczy antyinflacyjnej.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 inflacja POLSKA GOSPODARKA ceny paliw ceny energia elektryczna akcyza rząd Mateusza Morawieckiego

Energia z wody, wiatru i słońca w jednym systemie. Ruszyła wirtualna elektrownia Tauronu

Tauron stworzył wirtualną elektrownię o potencjale 70 megawatów. Polega to na połączeniu swych rozproszonych, odnawialnych źródeł energii w system umożliwiający wspólne zarządzanie nimi. Będą do niej przyłączane kolejne źródła, instalacje i magazyny energii - także należące do partnerów zewnętrznych.
Zobacz więcej na temat:  Tauron Polska Energia GOSPODARKA OZE energia elektryczna energia odnawialna energia energetyka rynek

Grupa PGE podwaja zyski. "Rośnie zapotrzebowanie gospodarki na energię elektryczną"

Zysk netto Grupy PGE w III kwartale 2021 r. wyniósł 545 mln zł i był o 110 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Według prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego rok 2022 będzie wyzwaniem dla energetyki konwencjonalnej i ciepłownictwa w związku z presją rosnących cen uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka PGE zysk wyniki finansowe energia elektryczna

Spór wokół Turowa. Piotr Rudyszyn: chodzi o to by, kupować węgiel z czeskich kopalni

- Kilka tygodni temu, w momencie kiedy został ogłoszony pierwszy wyrok TSUE, dyrektor PGE dostał od razu propozycję kupna węgla z czeskich kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn, ekspert Instytutu Jagiellońskiego, komentując spór wokół kopalni "Turów".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Piotr Wąż

Jakub Wiech o sporze wokół Turowa: po wyborach w Czechach odpadł czynnik blokujący negocjacje

- Możemy liczyć na to, że nowy rząd w Pradze oraz nowe kierownictwo polskiego Ministerstwa Klimatu i Środowiska będą w stanie dojść do porozumienia. Z Warszawy płyną pozytywne zapewnienia i głosy, które wskazują, że kontrowersyjne punkty porozumienia z Czechami są wyjaśniane i porozumienie jest w zasięgu ręki - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, ekspert ds. energetyki i klimatu (portal energetyka24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Antoni Trzmiel Jakub Wiech

Tanie podróżowanie po Austrii

W Austrii uruchomiono proekologiczny projekt, który ma ułatwić dojeżdżającym pożegnanie z samochodami. Bilet Klimatyczny to roczna karta komunikacyjna, ważna w transporcie publicznym na terenie całego kraju. Jej koszt to 1095 euro.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy Austria energia elektryczna energia odnawialna ekologia infrastruktura nowe technologie ŚWIAT Polskie Radio Wiedeń elektromobilność