X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energetyka

J. Kwieciński o planach budowy elektrowni atomowej w Polsce: dobra wiadomość

Jerzy Kwieciński w Polskim Radiu 24 odniósł się do informacji o porozumieniu polskiego chemicznego koncernu Synthos i firmy GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) ws. współpracy przy rozważeniu możliwości budowy w Polsce reaktora jądrowego. - Myślę, że to jest dobra informacja - powiedział w Polskim Radiu 24 minister finansów, inwestycji i rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Kwieciński Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju energetyka energia atomowa energia środowisko elektrownia atomowa

Eksperci: o wyniku wyborów zdecydowała poprawa poziomu życia

- Poziom frekwencji wyborczej powyżej 60%, to drugi najlepszy wynik w wyborach po czerwcu 1989 roku. Kolejne grupy społeczne, które dotychczas nie były zainteresowane głosowaniem, zdecydowały się pójść na wybory. A to oznacza dużą aktywizację, a wręcz polityzację polskiego społeczeństwa  - powiedział Andrzej Kensbok z KGHM Polska Miedź, gość "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce społeczeństwo makroekonomia ZUS energetyka

Rozbudowa infrastruktury umożliwi Polsce wolność wyboru dostawców surowców

- Rozbudowa infrastruktury umożliwi Polsce wolność wyboru, dzięki niej będziemy mogli też przesyłać gaz ze Świnoujścia na Węgry - mówił pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Był on gościem dorocznej konferencji Nafta-Chemia-Gaz. Dzięki rozbudowie połączeń będzie też możliwość przesyłu błękitnego paliwa na Węgry.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom energetyka

Premier: farmy wiatrowe na Bałtyku szansą dla polskiej energetyki

- Dokonujemy głębokiej transformacji energetycznej, zmniejszamy uzależnienie od węgla, ale to wszystko musi się odbywać w tempie, które jest dla Polski odpowiednie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". Zapewnił, że władze są zdeterminowane, by rozwijać OZE i przyjazną środowisku energetykę. Wskazywał, że jednym z pomysłów jest np. budowanie farm wiatrowych na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki energetyka fotowoltanika OZE

Piotr Naimski: nie przedłużymy kontraktu gazowego z Rosją

– Budujemy gazociąg Baltic Piple z Norwegii przez Danię pod Bałtykiem do Polski. Ta inwestycja jest za półmetkiem. Mamy też rozbudowywany terminal, gazoport w Świnoujściu – zapowiadał minister Piotr Naimski. By uzyskać niezależność od rosyjskiego gazu, konieczna jest jednak kontynuacja dotychczasowych strategii. Jak mówił Piotr Naimski, by osiągnąć zakładane cele, potrzeba jeszcze trzech lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kornel Morawiecki Trójka Mariusz Krzemiński Piotr Naimski energetyka gaz Rosja Baltic Pipe

KONGRES 590 K. Tchórzewski: polska energetyka ma dobre perspektywy

- Przyjechali tutaj wszyscy, którzy chcą unowocześniać Polskę, a jesteśmy w tej dziedzinie na dobrej drodze. Widzę jak inni ministrowie odpowiedzialni za energię podchodzą do nas i mówią nam, że nas podziwiają - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
Zobacz więcej na temat:  kongres 590 w Jasionce 2019 energetyka energia elektryczna energia odnawialna Krzysztof Tchórzewski Adrian Klarenbach Ministerstwo Energii Kongres 590

Jakub Wiech: prezydent Polski porozmawia z Trumpem o energetyce

Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w poniedziałek w Nowym Jorku. Do rozmowy dojdzie przy okazji odbywającego się tam szczytu ONZ. - Prezydenci będą z całą pewnością rozmawiać o energetyce, w tym o kwestii dostaw gazu. Powinien się pojawić również temat zniesienia wiz dla Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Andrzej Duda w USA Stany Zjednoczone