X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energetyka

Wkrótce oddanie do użytku bloku energetycznego Elektrowni Jaworzno. Najnowocześniejsza jednostka w Polsce

Tauron i Rafako do 25 lutego 2022 r. zakończą prace naprawcze bloku o mocy 910 MW w Jaworznie. Oddany do użytku w połowie listopada 2020 roku blok w Elektrowni Jaworzno należy do największych inwestycji w kraju, został wybudowany łącznym kosztem ponad 6 mld zł. Naprawa ma rozwiązać problemy, które pojawiły się w pierwszej fazie jego eksploatacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Polska Energia energetyka

"Trwamy w sprzeciwie wobec budowy Nord Stream 2". Oto deklaracja szefów Komisji Spraw Zagranicznych dziewięciu państw

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych parlamentów dziewięciu państw we wspólnym oświadczeniu wyrazili zaniepokojenie decyzją USA i Niemiec w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Jak zaznaczył we wpisie na Twitterze Marek Kuchciński, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, decyzja Waszyngtonu "pociąga za sobą wznowienie prac mających zakończyć budowę gazociągu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nord Stream 2 energetyka Litwa Estonia Ukraina Irlandia Wielka Brytania USA Łotwa

"Smutny sygnał dla naszego regionu". Marszałkowski o postępującej budowie Nord Stream 2

- Nord Stream 2 powstał w okresie najostrzejszych stosunków między Zachodem a Rosją. Jak sobie popatrzymy na czas od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę i aneksji Krymu do teraz, zachowanie Rosji się nie zmieniło, nie złagodniało, a projekt geopolityczny, który ma uderzyć w Ukrainę jest na ukończeniu - mówił w Polski Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal Biznes Alert).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Nord Stream 2 Rosja USA Niemcy energetyka Polskie Radio 24

Szef rządu spotkał się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii. Rozmowy dot. m.in. bezpieczeństwa energetycznego Europy

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem. Szefowie rządów rozmawiali między innymi o bieżącej sytuacji międzynarodowej, w tym bezpieczeństwie energetycznym Europy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Niemcy Polacy za granicą energetyka Europa Powstanie Warszawskie

"To zaproszenie Rosjan do kontynuowania działań". Prof. Górski o polityce USA ws. NS2

- Najistotniejsze jest to jak Amerykanie wycofali się ze swoich zobowiązań wobec Ukrainy. Trudno odbierać to inaczej niż w kategoriach zaproszenia Rosjan do kontynuowania swojej polityki. Umyli ręce i otworzyli nieskrępowaną możliwość finansowania działań przez Putina - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 energetyka bezpieczeństwo USA Niemcy Rosja polityka zagraniczna USA ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Jakub Wiech o negocjacjach ws. Turowa: Czechom zależy na szybkim porozumieniu

- Zbliżamy się do momentu, gdzie TSUE może wydać rozstrzygnięcie merytoryczne w tej sprawie i jeśli tak się stanie, to ewentualne sankcje, jakie poniosłaby Polska, byłyby wpłacane do budżetu UE, a Czesi by na tym nie zyskali - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, ekspert defence24.
Zobacz więcej na temat:  Czechy energetyka pieniądze dyplomacja Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska POLSKA polityka Polskie Radio 24