X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ekonomia

"Listopad i grudzień miały być miesiącami wzrostu ekonomicznego". Irena Lasota o problemach USA

W zatoce w Los Angeles, w której zwykle bardzo sprawnie działał wyładunek statków, stoją na redzie jakieś setki transportowców, które mają produkty, które z jednej strony się psują, ale chodzi głównie o produkty, co do których nagle zaistniała panika w Stanach Zjednoczonych, że nie dotrą na czas świąt Bożego Narodzenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, dziennikarka i publicystka, Polka mieszkająca na stałe w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Irena Lasota ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone GOSPODARKA ekonomia handel święta Boże Narodzenie

Michalski: celem jest osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń

- Celem jest, osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń, czyli 2,1. Chodzi o to, żeby Polaków nie ubywało, a przybywało. Od tego będzie zależeń rozwój gospodarczy i poziom życia każdego z nas - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Michalski, ekonomista i kulturoznawca, członek Rady Rodziny przy MRPiPS, ekspert PFR, Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekonomia rodzina dzieci społeczeństwo

"Potrzeba ekonomii, której podstawą jest braterstwo". Zadanie od papieża dla młodzieży

Papież Franciszek powiedział, że świat potrzebuje nowej ekonomii i modeli społecznych, których podstawą jest braterstwo, solidarność i dbałość o stworzenie. Ojciec Święty wystosował wideo-przesłanie do młodzieży, która bierze udział w międzynarodowym spotkaniu w Asyżu pod hasłem "Ekonomia Franciszka".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Asyż papież Franciszek papież młodzież społeczeństwo ekonomia pandemia koronawirus COVID-19

"To dowód, że nasza gospodarka szybko powraca na ścieżkę wzrostu". Minister finansów o decyzji agencji S&P

- To dowód na to, że nasza gospodarka szybko powraca na ścieżkę wzrostu oraz potwierdzenie, że nasze finanse są zdrowe, a sytuacja fiskalna jest stabilna - ocenił minister finansów Tadeusz Kościński, komentując decyzję agencji S&P, która nie opublikowała w piątek nowego raportu ratingowego dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński finanse GOSPODARKA ekonomia

Prof. Gontarski o KPO: w związku z bezczynnością KE przysługuje nam odszkodowanie

- Od 1 sierpnia KE wobec Polski jest w stanie bezczynności, na co przysługuje nam skarga do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE ekonomia finanse Polskie Radio 24

Bilans finansowy obecności Polski w UE. Prof. Krysiak odpowiada na pytania i zarzuty

Według raportu dotyczącego bilansu finansowego obecności Polski w UE, całkowite straty dla Polski w okresie od 2004 r. do 2020 r. wynoszą ok. 535 mld zł. "Puls Biznesu" zadał wiele pytań na temat raportu i sformułował zarzuty. Na portalu wPolityce.pl odpowiedział na nie jeden ze współautorów bilansu, prof. Zbigniew Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska gospodarka polska pieniądze ekonomia raport POLSKA społeczeństwo

Janusz Kowalski: żadne państwo nie może wnioskować o nałożenie kar na inne

- Państwo, które składa skargę do TSUE przeciwko innemu państwu, czyli w tym przypadku Czechy przeciwko Polsce, nie ma możliwości wnioskowania o nałożenie kar. Innymi słowy, decyzja TSUE jest całkowicie bezprawna - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE ekonomia finanse Czechy górnictwo Polskie Radio 24

Prof. Zbigniew Krysiak: unijna gospodarka jest coraz mniej efektywna

- Zaprezentowaliśmy tę potężną nierównowagę. Ważnym celem przedstawienia tego raportu, tych liczb, było pokazanie, że gospodarka Unii Europejskiej jest coraz mniej efektywna i przyczyną tej nieefektywności jest duża nierównowaga w podziale wypracowanych dóbr - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, o raporcie, którego jest współautorem.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE ekonomia finanse Polskie Radio 24

Marek Dietl: jesteśmy w gronie krajów, które gospodarczo najszybciej wróciły do poziomów przedcovidowych

- Zmieniła się pozycja Polski w światowej gospodarce. Jesteśmy w gronie tych elitarnych krajów, które najszybciej wróciły do poziomów przedcovidowych, jeśli chodzi o gospodarkę i nadal pniemy się w górę - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Dietl, ekonomista, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  ekonomia finanse Giełda POLSKA Polskie Radio 24