X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
ekonomia

"Musimy stanąć na rzęsach". Marek Zuber o zarządzaniu kryzysem w gospodarce

- Patrząc na wypowiedzi przedstawicieli medycznych ze świata i niektórych polityków, tak naprawdę nigdy nie mieliśmy wycofania pandemii. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wyłączenie pewnych obszarów gospodarki lub poszczególnych branż, tych najbardziej zagrożonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA COVID-19 pandemia ekonomia Antoni Trzmiel

"Pomoże branży i spopularyzuje Polskę". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie turystycznym

To jest kapitalna sprawa i niesie za sobą wiele korzyści. Pierwsza jest taka, że nasza branża może się odbudować. Druga sprawa, to popularyzacja Polski. To w długim terminie podziała w ten sposób, że nasza branża turystyczna rozwinie się i będzie bardziej konkurencyjna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA GOSPODARKA ekonomia Koronawirus w Polsce epidemia turystyka bank światowy

Marek Zuber: kolejny lockdown byłby groźny dla polskiej gospodarki

- Gdyby doszło do kolejnego zamrożenia gospodarki, to perspektywy są bardzo złe. Oczywiście istotna byłaby skala tego zjawiska. W każdym razie nie można w nieskończoność pożyczać czy drukować pieniędzy. Mam nadzieję, że nie dojdzie do realizacji czarnego scenariusza - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel koronawirus ekonomia Koronawirus w Polsce GOSPODARKA POLSKA COVID-19

"To najlepszy okres w całym 30-leciu". Prof. Modzelewski o sytuacji Polski pod rządami PiS

- Pewnie historycy zajmujący się najnowszą historią napiszą o tym za parę lat. Kiedy powstaną pierwsze prace o historii gospodarczej naszego 30-lecia, bezspornie lata 2015-2019 będą uznane za najlepszy okres w całym 30-leciu z perspektywy nie tylko tych dwóch wskaźników - średniego wynagrodzenia i poziomu bezrobocia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Witold Modzelewski POLSKA GOSPODARKA ekonomia bezrobocie średnia krajowa wynagrodzenia

Premier: przez kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem przejdziemy raczej suchą stopą

- Wydaje mi się, że kolejne miesiące będą przynosiły coraz to lepsze wiadomości gospodarcze. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze do pokonania tego kryzysu - powiedział w czwartek w Bielsku Podlaskim premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier PiS GOSPODARKA ekonomia kryzys gospodarczy inwestycje polityka wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce

NASZ WYWIAD "To ukłon w stronę przedsiębiorców i konsumentów". Dr Bartoszewicz wskazuje korzyści nowej matrycy VAT

Od 1 lipca obowiązuje w Polsce nowa matryca VAT. Produkty zostały objęte zaktualizowanymi stawkami podatku od towarów i usług. Dr Artur Bartoszewicz stwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, że "jest to ukłon w stronę przedsiębiorców i konsumentów". - Tworzy się warunki do tego, by ludzie chętniej płacili podatki - tłumaczył ekonomista SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka vat podatki podatek VAT ekonomia przedsiębiorca

Ekonomista: kandydaci są świadomi, że bez inwestycji publicznych wyjście z kryzysu będzie niemożliwe

- Silna współpraca przyszłego prezydenta z rządem będzie decydująca dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Wszyscy kandydaci są świadomi, że bez inwestycji publicznych zrealizowanie scenariusza złagodzenia i wyjścia z kryzysu po COVID-19 będzie niemożliwe - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ekonomia kryzys koronawirus Andrzej Duda Rafał Trzaskowski GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje