X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
edukacja

Funkcjonowanie szkół w czerwonych i żółtych strefach od 1 września. Szef MEN wyjaśnia

- Decyzja o wprowadzeniu czerwonych i żółtych stref w powiatach o zwiększonej liczbie przypadków koronawirusa wiąże się z pewną modyfikacją działań dotyczących funkcjonowania szkół od pierwszego września - powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski Polskie Radio 24

O owadach, żeglowaniu i książkach dla dzieci

W ten weekend nie zabraknie słońca i typowo wakacyjnej pogody. Taka aura zachęca dzieci do aktywności na zewnątrz. Chwile te umili dzieciom Polskie Radio Dzieciom, które od godziny 9.00 do 21.00 proponuje audycje stworzone specjalnie dla nich. Będziemy rozmawiać o owadach, żeglowaniu, letnim ogrodzie, tańcach ludowych oraz literaturze polecanej specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. W piątek po godzinie 21.00 zapraszamy do "Strefy rodzica" w której porozmawiamy o konfliktach w związkach i sposobach radzenia sobie z nimi zaś w sobotę i w niedzielę po 22.00 zachęcamy do wypoczynku w przy dźwiękach specjalnie wyselekcjonowanej muzyki. W sobotę zaprasza Adam Dobrzyński.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

Czwartkowe audycje dla Dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Jakie elementy składają się na dzieło muzyczne? Czym są eponimy? Jakie słynne rzeźby i figury warto zobaczyć będąc w Rzymie? Na te pytania odpowiadamy w czwartkowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W "Strefie rodzica" między 21.00 - 23.00 zapraszamy do słuchania i kontaktu telefonicznego. Tematem dzisiejszej audycji jest inteligencja emocjonalna. Dlaczego warto rozwijać swoją inteligencję emocjonalną niezależnie od wieku? 
Zobacz więcej na temat:  DAB+ radio cyfrowe edukacja

Żyj ekologicznie! Jak przekonać nieprzekonanych

"Ale to nudne! Po co tak segregować te śmieci? Mi się to i tak nie uda!" - słyszeliście już kiedyś od kogoś takie zdania? Wydaje się, że ci, którzy tak mówią nigdy nie zrozumieją ekologii. A może wystarczy bardzo mocno przytulić babcię i dziadka, uśmiechnąć się do rodziców czy przyjaciół i powiedzieć im wszystkim: posłuchajcie - muszę z wami poważnie porozmawiać o mojej i naszej przyszłości?
Zobacz więcej na temat:  edukacja ekologia

Co ciekawego dla dzieci i rodziców w środowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom

Jak samodzielnie zbudować autobus? Co lubią dzieci i co mogą robić na koloniach? Jakie angielskie słówka związane z zabawami na koloniach w języku angielskim warto poznać? O tym wszystkim w środowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W "Strefie rodzica" po 21.00 porozmawiamy o książce "Odetchnij od miasta" autorstwa Toli Piotrowskiej. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  edukacja rozwój dziecka

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Porozmawiamy o ładnych rzeczach i ozdobach. Po co właściwie one są? Do czego służą? Przypomnimy najsłynniejsze utwory wspaniałego kompozytora i pianisty Karola Szymanowskiego zaś Leszek i Miś Michaś spróbują wytłumaczyć dzieciom czym są żniwa i jakich urządzeń używano kiedyś podczas żniw. W "Strefie rodzica" po 21.00 będziemy przez 2 godziny rozmawiać na temat edukacji domowej. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci DAB+ rozwój dziecka

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ostatni dzień na złożenie zaświadczenia o wynikach egzaminu

We wtorek mija termin na uzupełnienie przez absolwentów klas VIII szkół podstawowych wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym roku w całym kraju obowiązuje jednolity harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja egzamin ósmoklasisty szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej