X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dziennikarstwo

Zawód korespondent. Beata Płomecka – jej praca i pasja

- Już na samym początku założyłam sobie, że kiedy tworzę korespondencję, jestem pozbawiona emocji. Tu nie ma mowy o emocjonalnych wejściach na żywo. Słuchacz ma prawo do obiektywnej, rzetelnej informacji i samodzielnego wyciągania wniosków - powiedziała Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, która otrzymała nagrodę Rady Programowej publicznego nadawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Beata Płomecka Piotr Firan Bruksela Monika Suszek Polskie Radio dziennikarstwo media publiczne

FELIETON Wolna amerykanka "wolnych mediów". Felieton Miłosza Manasterskiego

Media związane z opozycją w Polsce nie tylko nie ukrywają, że walczą z demokratycznie wybranym rządem, ale w walce tej uprawiają catch wrestling, czyli wolną amerykankę. Kiedy w "wolnych mediach" wszystkie chwyty stają się dozwolone, pierwszą ofiarą jednak staje się oszukiwany czytelnik - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski Daniel Obajtek PKN Orlen media dziennikarstwo polityka

Niemieckie media popierają wyrok polskiego TK: przypomina o celach, które przyświecały założycielom UE

Konserwatywne media w Niemczech odniosły się z entuzjazmem do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa europejskiego. - Mimo rozpaczliwej sytuacji w Unii decyzja polskich sędziów daje nadzieję na lepsze czasy - twierdzi publicysta Roland Tichy. Tymczasem szef niemieckiego MSZ Heiko Maas wzywa Polskę do "przestrzegania zasad Unii Europejskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Trybunał Konstytucyjny prasa media dziennikarstwo

Czy media powinny relacjonować sytuację na granicy? Jałowiczor: wymagałoby to pewnej ostrożności

- Wiemy, że sytuacja na granicy jest napięta. Nie mówię, że są to warunki pracy korespondenta wojennego, bo do tego jeszcze trochę, ale tam też wymagana by była pewna ostrożność i odpowiedzialność - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-białoruskie migracja granica dziennikarstwo dziennikarze media bezpieczeństwo

"Najbardziej uderzyło to w moją rodzinę i prywatność". Ziemkiewicz o zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii

- Cała sytuacja z zatrzymaniem mnie na lotnisku Heathrow najbardziej uderzyła w moją rodzinę i moją prywatność – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Pytany, czy nie obawia się nagonki na swoją córkę, powiedział jednak, że jest ona "silną, bardzo uzdolnioną kobietą" i da sobie radę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Ziemkiewicz zatrzymanie Wielka Brytania dziennikarstwo

Śledztwo "Pandora Papers": jordański król kupił wille o wartości ponad 100 milionów dolarów

Król Jordanii bez rozgłosu zgromadził nieruchomości warte ponad 100 milionów dolarów. Tak wynika z ujawnionych wyników dziennikarskiego śledztwa pod nazwą "Pandora Papers", w którym kilkuset dziennikarzy z całego świata przeanalizowało miliony dokumentów majątkowych, związanych z politykami i prominentnymi osobami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Środkowy Wschód pieniądze król Jordania dziennikarstwo media Wojciech Cegielski