X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dziecko

10 rzeczy o których warto pamiętać przed wyjazdem za granicę

Kiedy zdarza Wam się sytuacja, w której za pół godziny musicie być na lotnisku, taksówkarz pod blokiem trąbi zniecierpliwiony, a dziecko płacze, że bez tego monstrualnego misia nigdzie się nie ruszy, natomiast Wy w tym czasie próbujecie bezskutecznie zamknąć wyładowane po brzegi walizki, zastanawiając się gorączkowo, czego zapomnieliście spakować, warto mieć w pamięci kilka sprawdzonych zasad. 
Zobacz więcej na temat:  podróże dziecko dzieci STYL ŻYCIA

Prokurator: ustalenia wskazują, że to ciało Dawida, sekcja w poniedziałek

- W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok dziecka znalezionego między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Jak dodał, wstępne ustalenia wskazują, że to ciało 5-letniego Dawida. Postępowanie prokuratury będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja dziecko ojciec zabójstwo samobójstwo Pruszków

Sejmowa komisja rekomenduje alimenty natychmiastowe

Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach rekomenduje wprowadzenie poprawek do projektu nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Przewiduje on między innymi wprowadzenie tak zwanych alimentów natychmiastowych. Będzie to minimalne wsparcie finansowe, które dzięki uproszczonej procedurze zostanie w krótkim czasie przekazane rodzicowi opiekującemu się dzieckiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm rodzina dziecko

"Debata Jedynki". Kto zawinił w sprawie śmierci dziecka?

Śmierć 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka zszokowała całą Polskę. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko było katowane i zmarło w wyniku wewnętrznego krwotoku. Prokuratura ustala nie tylko jak doszło do tych wydarzeń, ale wszczęła również śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych. Czy można było uniknąć tej tragedii?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sąd dziecko Antoni Trzmiel Barbara Dolniak Jacek Żalek

Śmierć dziecka w Olecku. Michał Woś skomentował słowa RPO

- Prawdą jest, że rodzina jest najlepszym środowiskiem dla dziecka. To jest coś poza dyskusją. Natomiast prawdą też jest to, co podkreślamy zawsze, że jeżeli rodzina jest niewydolna to absolutnie rolą państwa jest wspomóc taką rodzinę, a przede wszystkim zadbać o dobro dzieci - powiedział minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś, który do marca 2018 r. był wiceministrem sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja rodzina dziecko przemoc Michał Woś Adam Bodnar RPO

Szef MS: zleciłem objęcie nadzorem sprawy zabójstwa w Olecku

- Mamy poważne podejrzenia, że różne instytucje podejmowały tutaj bardzo nietrafne decyzje - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku. W tej sprawie wszęto śledztwo sprawdzające, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Obejmuje ono działania sądu, policji, ośrodka pomocy społecznej i kuratorów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Michał Wójcik dziecko

Śmierć niemowlęcia w Olecku. Policja odpiera zarzuty rodziny

"To z inicjatywy policji dziecko w listopadzie ubiegłego roku zostało odebrane rodzicom. (...) W ostatnim czasie nie było zgłaszanych interwencji policyjnych w stosunku do tej rodziny" - napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Krzysztof Wasyńczuk. Odniósł się w ten sposób do zarzutów rodziny zamordowanej 9-miesięcznej dziewczynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie dziecko policja zabójstwo rodzice