X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
długi

Zatory płatnicze są zmorą polskiego biznesu

Ponad połowa polskich firm została zmuszona do zaakceptowania dłuższych terminów płatności – wynika z Europejskiego Raportu Płatności 2017 przygotowanego przez Intrum Justitia. Zdecydowania większość przedsiębiorców otrzymuje zapłatę 30 dni po terminie, a 13 proc. czeka na nią nawet do 60 dni. Jeśli doliczymy do tego średni czas określony na fakturze, daje nam to 2 lub 3 miesiące bez wpływów na konto firmy. Zdaniem 45 proc. z nich to celowe działanie kontrahentów. 
Zobacz więcej na temat:  zatory płatnicze firma firmy długi

Dłużniku, pamiętaj o swoich prawach

Stowarzyszenie Dłużnik Ma Prawo powstało, by pomagać osobom zadłużonym, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Udostępniać im bezpłatną pomoc prawną, w sporach z funduszami sekurytyzacyjnymi, bankami czy podmiotami handlującymi wierzytelnościami. Dłużnik ma prawo – tylko nie zawsze dłużnicy swoje prawa znają. Nie istnieje też jeden dłużnik – ten który „miga” się od spłat zobowiązań. W Polskim Radiu 24 mówił o tym Michał Sokołowski ze Stowarzyszenia.
Zobacz więcej na temat:  długi pieniądze prawo prawa konsumenta

Ruszyło Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów 2017

Dla przedsiębiorcy pierwszy kwartał to czas na rozliczenie i podsumowanie wcześniejszego roku. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą muszą do 30 kwietnia złożyć zeznanie podatkowe, a spółki prawa handlowego do 31 marca powinny sporządzić bilans za poprzedni rok. Przy tej okazji widać wyraźnie, ile pieniędzy z wystawionych w ubiegłym roku faktur nie wpłynęło faktycznie do kasy przedsiębiorstwa.
Zobacz więcej na temat:  długi firmy firma

Kiedy upadłość konsumencka się opłaca?

W całym ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło blisko 4,5 tys. osób. W marcu tego roku padł nowy, miesięczny rekord - upadłości było blisko 550. Z czego wynikają te wzrosty i w jakiej sytuacji ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest możliwe, a kiedy zupełnie się nie opłaca, wyjaśnia w „Pogotowiu konsumenckim” Sławomir Grzelczak, prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Zobacz więcej na temat:  upadłość konsumencka upadłość długi Dominik Olędzki Aleksandra Tycner