X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
depresja

Mieszkańcy wsi i małych miejscowości częściej narażeni na depresję?

Życie na wsi, dostęp do świeżego powietrza, bliskość przyrody - wydawać by się mogło, że to wszystko ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Naukowcy z Uniwersytetu w Chicago dowodzą jednak, że nie zawsze musi tak być. Ich zdaniem mieszkańcy wsi i małych miast częściej cierpią na depresję niż mieszkańcy metropolii.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka depresja wieś badania Kamil Jasieński Martyna Ogonek

Napoje energetyczne negatywnie wpływają na zdrowie. Eksperci ostrzegają

Specjaliści ostrzegają przed spożywaniem napojów energetycznych. Najnowsze badania pokazują, że negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Szczególnie niebezpieczne mogą być dla nastolatków i ludzi młodych, którzy przy okazji sesji egzaminacyjnych czy letnich imprez coraz chętniej sięgają po takie napoje.
Zobacz więcej na temat:  napoje słodzone energetyk badania zdrowie stres depresja POLSKA społeczeństwo

"Życie warte jest rozmowy". PZU wspiera osoby w kryzysie

Codziennie w Polsce 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Ma to wpływ na co najmniej 20 osób z ich najbliższego otoczenia. Dzięki pracy ekspertów z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz wsparciu finansowemu PZU powstała pierwsza w Europie platforma internetowa "Życie warte jest rozmowy", skierowana do osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU pomoc kryzys depresja samobójstwo POLSKA społeczeństwo

Zdrowie psychiczne w czasie pandemii. Morawska-Borowiec: oferujemy bezpłatne wsparcie dla dzieci i młodzieży

- Dzieci, młodzież, a także ich rodzice, opiekunowie oraz osoby dorosłe do 24 roku życia mogą się zgłosić do nas po pomoc psychologiczną i psychiatryczną. Konsultacje odbywają się zdalnie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Morawska-Borowiec, psycholog i prezes Fundacji Twarze Depresji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA depresja epidemia zdrowie dziecka

Lockdown a depresja u dzieci. Psychiatra: na oddział trafiali pacjenci, którzy wcześniej nie mieli problemów

- W lockdownie na oddział psychiatrii dziecięcej trafiali młodzi pacjenci, którzy wcześniej nie mieli skłonności depresyjnych - powiedziała psychiatra Małgorzata Wyrębska-Rozpara ze szczecińskiego szpitala "Zdroje". Zaznaczyła, że nie wiadomo, jak długo mogą utrzymywać się objawy depresyjne związane z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  depresja psychologia psychiatra pomoc dzieci lockdown szkoła społeczeństwo POLSKA

Dr Morawska-Borowiec: w pandemii depresja dotyka młodzież

- Skala zachorowań na depresję jest znacznie wyższa niż wskazują na to statystyki. A z powodu pandemii, izolacji ten problem się cały czas nasila. Badania przeprowadzone w Polsce wskazują, że najtrudniej z pandemią, jeśli chodzi o problemy psychiczne, radzą sobie młode osoby - w wieku do 24 lat - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji Twarze Depresji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA depresja epidemia

Niefarmalogiczne wsparcie dzieci z depresją

Depresja u dzieci oraz techniki uspokajające u dzieci i młodzieży były tematem wieczornej audycji dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas dwugodzinnej rozmowy postaramy się zgłębić temat i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane. Rozmawialiśmy m.in. o ziołach i psychobiotykach wpływających na oś jelitowo-mózgową, która ma wpływ na zachowanie człowieka, m.in stany lękowe i łagodne objawy depresji.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci Muzyka dla rodzica wychowanie rodzicielstwo depresja rozwój dziecka

"Potrzeba radykalnych działań". Bianca-Beata Kotoro o pomocy psychologicznej dla młodzieży

- Jeszcze przed pandemią było widoczne, że idąc w świat technologii i jego dobrodziejstwa, gdzieś się pogubiliśmy. Ostatni czas przyniósł niestety żniwo nieradzenia sobie ze stresem. Tu potrzeba jest uwagi kadry, nauczyli. Powinniśmy być wrażliwsi na to, co dzieje się z młodymi ludźmi - mówiła w Polskim Radiu 24 Bianca-Beata Kotoro, psycholog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Polskie Radio 24 psychologia depresja matura

Depresja w pandemii. Psycholog: nastąpiło nasilenie w związku z trudną sytuacją

- Na depresję chorowaliśmy wcześniej i teraz nastąpiło nasilenie choroby w związku z bardzo trudną sytuacją, w której żyjemy czyli pandemią. Pojawia się lęk przed zachorowaniem. Wiemy, że jednym z objawów ubocznych choroby jest depresja. Ogromny stres jest też bodźcem, który sprzyja depresji a trudno o takim nie mówić, kiedy z powodu reżimu sanitarnego zamknięte są niektóre branże - powiedziała o kondycji psychicznej w czasie pandemii Anna Morawska-Borowiec, psycholog.
Zobacz więcej na temat:  psychologia pandemia koronawirus COVID-19 zdrowie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 depresja