X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
demonstracje

"Problemem opozycji jest brak celów". Andrzej Talaga o sytuacji na Białorusi

- To nie brak przywództwa na Białorusi jest problemem, ale brak celów. Ruch społeczny nie eskaluje, bo boi się śmiałych celów i interwencji rosyjskiej. To jest główny problem mentalny przywódców opozycji na Białorusi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka wybory prezydenckie Rosja protest demonstracje Andrzej Talaga Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24

Tajna ceremonia. Alaksandr Łukaszenka objął urząd prezydenta Białorusi

Białoruska rządowa agencja prasowa BiełTA poinformowała, że Alaksandr Łukaszenka objął urząd prezydenta na kolejną kadencję. O dużej liczbie autobusów i samochodów milicji i wojska w Mińsku przy Pałacu Niepodległości, w którym urzęduje białoruski prezydent, informowały w środę niezależne media. Nie wykluczały, że są to przygotowania do niezapowiedzianej inauguracji Alaksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka demonstracje

Łukaszenka chce zamknąć granicę z Polską. Dr Bryc: decyzja konsultowana z Moskwą

- Jeśli ta decyzja była samodzielna, to była konsultowana albo w jakiś sposób uzgadniania z partnerem rosyjskim. Zwłaszcza w takiej kryzysowej sytuacji, z jaką mierzy się Łukaszenka  - powiedziała dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o zapowiadanym przez prezydenta Białorusi zamknięciu granic z Polską i Litwą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka demonstracje Rosja Władimir Putin

W sprawie sytuacji na Białorusi polscy europarlamentarzyści mówią jednym głosem

W Parlamencie Europejskim debatowano nad sytuacją u naszego wschodniego sąsiada. W tej sprawie polscy europosłowie, niezależnie od przynależności partyjnej, mówią jednym głosem, uznając, że Aleksander Łukaszenka nie ma legitymacji do sprawowania władzy, a sfałszowane wybory należy powtórzyć.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska POLSKA Bogusław Liberadzki Dominik Tarczyński Beata Michniewicz polityka protest demonstracje sankcje Unii Europejskiej Euranet Plus Trójka

Wzrosła brutalność funkcjonariuszy i liczba zatrzymanych. OSW o sytuacji na Białorusi

Jak informuje Ośrodek Studiów Wschodnich, na Białorusi odbyły się kolejne pokojowe, masowe protesty antyreżimowe, tym razem pod hasłem Marsz Bohaterów. W Mińsku na ulice wyszło ok. 100 tys. osób. W trakcie weekendu podczas brutalnych pacyfikacji funkcjonariusze zatrzymali ponad 800 osób, z czego ponad połowa przypadła na stolicę kraju.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory na Białorusi społeczeństwo protest demonstracje ŚWIAT

"Odpowiedź na nasilające się ataki aktywistów LGBT". W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

20 września ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna manifestacja odbywa się pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny". "To odpowiedź na nasilające się ataki lewicowych środowisk oraz aktywistów LGBT" - informuje Centrum Życia i Rodziny, organizator wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  LGBT społeczeństwo rodzina Marsz dla Życia i Rodziny Warszawa demonstracje POLSKA

"Prosimy o uszanowanie naszej suwerenności". Swiatłana Cichanouska gościem Forum w Karpaczu

Wszystko, co dzieje się teraz na Białorusi, jest tylko wewnętrzną sprawą, a naszym obowiązkiem jest rozwiązanie tego problemu. Prosimy wszystkie kraje o uszanowanie suwerenności naszego kraju - mówiła w środę w Karpaczu liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka Białoruś protest manifestacje demonstracje Forum Ekonomiczne 2020 Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020