X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ćwiczenia wojskowe

Stoltenberg chce zapobiec ponownej inwazji na Ukrainę. Zaprasza Rosję i sojuszników NATO do rozmów

Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg zaprosił Rosję i sojuszników NATO do nowych rozmów w związku z możliwym rosyjskim atakiem na Ukrainę. Proponowany cykl spotkań miałby się odbyć "w najbliższej przyszłości". Jens Stoltenberg rozmawiał dzisiaj (18.02) w tej sprawie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jens Stoltenberg Rosja Ukraina NATO wojna na Ukrainie ćwiczenia wojskowe konflikty międzynarodowe dyplomacja sankcje Europa infografika

"Trzeba wspierać Ukrainę". Marek Balt o obecności wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą

- Z uwagą i z obawą obserwujemy to gromadzenie wojsk, trzeba wspierać Ukrainę. Jest to bardzo ważne dla UE, ale jest to wyjątkowo ważne dla Polski, żeby nasza wschodnia granica i nasz wschodni sąsiad był bezpieczny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski granica wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe ćwiczenia wojskowe infografika Magdalena Ogórek

Rosja przerzuca na Białoruś systemy S-400, żołnierzy i lotnictwo. To przygotowania do manewrów

Rosja przerzuci na Białoruś m.in. systemy S-400, zamierza także wykorzystać siły Wschodniego Okręgu Wojskowego - poinformował rosyjski wiceminister obrony Aleksandr Fomin, zapowiadając "inspekcję sił reagowania Państwa Związkowego Rosji i Białorusi". W dniach 10-20 lutego na Białorusi odbędą się wspólne manewry wojskowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś Europa ćwiczenia wojskowe infografika

Ukraina szykuje się na rosyjski atak. Rząd w Kijowie wzmacnia systemy obronne

Ukraińskie siły zbrojne są zupełnie inną armią, niż były nią blisko 8 lat temu, kiedy Rosjanie zajmowali Krym. W odpowiedzi na zagrożenie rosyjską inwazją ukraińskie wojsko wzmacnia systemy obrony przeciwpancernej i przeciwlotniczej, a także przygotowuje się do walki partyzanckiej - podaje w swojej analizie portal defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojsko armia ćwiczenia wojskowe

"Niepokojąca aktywność wojskowa Rosji". Minister obrony Ukrainy zdradza potencjalną datę ataku

Minister obrony Ukrainy Dmytro Kułeba poinformował, że w pobliżu granicy z jego krajem stacjonuje około 94 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Dodał, że najbardziej prawdopodobnym terminem rosyjskiej operacji w tym rejonie jest koniec stycznia przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Władimir Putin wojsko Ameryka USA Sztokholm Wołodymyr Zełenski kryzys NATO

Izrael, USA i kraje Zatoki Perskiej ćwiczą razem na morzu. To pierwsze tego typu manewry

Siły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Izraela i Centralnego Dowództwa Sił Morskich Stanów Zjednoczonych (NAVCENT) rozpoczęły w środę wielostronne ćwiczenia w zakresie bezpieczeństwa morskiego na Morzu Czerwonym - poinformowało w czwartek dowództwo sił amerykańskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zatoka Perska marynarka wojsko statek Morze Czerwone ćwiczenia ćwiczenia wojskowe Stany Zjednoczone Azja Zjednoczone Emiraty Arabskie Bahrajn Izrael Iran

Obronność kraju. Mariusz Błaszczak: dzięki wyszkoleniu i umiejętnościom żołnierzy Polska jest bezpieczna

- Wojska zapewnią bezpieczeństwo na naszej wschodniej granicy, żeby dać odpór atakowi hybrydowemu, z jakim mamy do czynienia ze strony reżimu białoruskiego, który wykorzystuje również kryminalistów, bo tak trzeba nazwać ludzi, którzy zajmują się handlem ludźmi - mówił szef MON Mariusz Błaszczak podczas spotkania z brygadą ćwiczącą na wschodzie Polski. Dodał, że obecnie 8,5 tys. żołnierzy pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko granica bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie ćwiczenia wojskowe

Rozpoczęły się ćwiczenia WOT na ścianie wschodniej. Mają wzmocnić "potencjał obronny społeczności lokalnych"

Jak poinformował rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak, wybrane brygady Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęły ćwiczenia "Osłona-21" przy wschodniej granicy Polski. Żołnierze do końca roku będą działać wzdłuż terenu przygranicznego z Białorusią, ale nie w miejscach objętych stanem nadzwyczajnym. Szkolenie ma charakter defensywny i będzie prowadzone w cyklach 72-godzinnych. Żołnierze najpierw zostaną wezwani do stawiennictwa, potem otrzymają stosowne wyposażenie i ruszą na trening w teren.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ćwiczenia wojskowe Wojska Obrony Terytorialnej granica migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie straż graniczna policja straż pożarna

Zakończenie manewrów Zapad-2021. Dziś ostatni dzień rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych

Wojska rosyjskie biorące udział we wspólnych ćwiczeniach zaczęły wracać z Białorusi do punktów stałego rozmieszczenia w Federacji Rosyjskiej. Zakończyły się trwające tydzień rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2021. Na Białorusi odbywały się głównie na poligonach w obwodzie brzeskim blisko granic Polski i Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja Zapad 2021 granica wojsko ćwiczenia wojskowe