X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ciąża

Hiszpania: możliwe kary za rozmowy przed klinikami aborcyjnymi. Ustawa kryminalizuje działania pro-life

Izba niższa hiszpańskiego parlamentu przyjęła do dalszych prac projekt ustawy, który zakłada karalność działań pro-life. Ustawa zaproponowana przez rządzącą hiszpańską Socjalistyczną Partię Robotniczą w maju, teraz zyskała akceptację i będzie procedowana. Dokument kryminalizuje "nękanie kobiet udających się do klinik w celu dobrowolnego przerwania ciąży".
Zobacz więcej na temat:  ciąża aborcja Za życiem Hiszpania ŚWIAT prawo

Jak zwiększyć możliwość zajścia w ciążę dzięki diecie?

To, co jemy wpływa nie tylko na zdrowie naszego organizmu, ale także układ rozrodczy. Oznacza to, że odpowiednia dieta może zwiększyć szansę na zajście w ciążę oraz korzystnie wpłynąć na jej prawidłowy przebieg. To dlatego, ponieważ dostarczane składniki m.in. pobudzają działania hormonów płciowych oraz rzutują na proces owulacji. O diecie dla przyszłych mam opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Sylwia Leszczyńska, autorka książki "Dieta dla płodności".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zdrowie i dieta ciąża Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców radio dla dzieci radio bez reklam

Przełomowa decyzja Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji. Biden: to atak na prawa kobiet

Prezydent USA Joe Biden polecił sprawdzić, jak można zapewnić kobietom w Teksasie "bezpieczny i legalny dostęp do aborcji". To reakcja na orzeczenie amerykańskiego Sądu Najwyższego, który odrzucił wniosek o zablokowanie nowego teksaskiego prawa zakazującego aborcji po wykryciu bicia serca u dziecka. Przyjęta w Teksasie ustawa jest pierwszym tak daleko idącym ograniczeniem aborcji w USA, które weszło w życie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden aborcja ciąża

"Szczepienia nie powodują niepłodności i nie grożą poronieniem". BBC przytacza wyniki nowych badań

Nt. szczepień przeciwko COVID-19 krąży w sieci wiele mitów i nieporozumień, najczęściej powtarzane są twierdzenia, że u kobiet mogą one powodować niepłodność, a w ciąży grożą poronieniem. Nie ma jednak badań sugerujących, że szczepionka przeciwko COVID-19 może gromadzić się w jajnikach, co grozi niepłodnością - stwierdza BBC News, powołując się na nowe badania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT BBC Wielka Brytania COVID-19 ciąża szczepionka szczepienia

Bill Gates wraz z żoną przekażą miliardy na antykoncepcję i aborcję. Nazywają to promowaniem "planowania rodziny"

1,4 miliarda dolarów - tyle pieniędzy, do 2026 roku, planuje wydać fundacja Billa i Melindy Gatesów na zwiększenie dostępu do antykoncepcji. Organizacja amerykańskiego filantropa od lat wspiera instytucje, które są za przerywaniem ciąży. Na "zastrzyk" gotówki mogą liczyć m.in. Planned Parenthood czy The Population Council.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone społeczeństwo rodzina aborcja antykoncepcja ciąża

Czas odkrywania siebie podczas 9 miesięcy ciąży. Rozmowa z autorką książki

Łatwy dostęp do internetu sprawia, że mamy możliwość szybkiego dotarcia do informacji dotyczących ciąży. Chociaż na temat okresu okołoporodowe wypowiada się wiele osób, nie każda z nich jest specjalistą w tej dziedzinie. Z tego też powodu gościem Strefy Rodzica była położna Izabela Dębińska, autorka książki "Lekko w ciąży". Poradnik ten opisuje wyjątkowy czas odkrywania siebie na nowo podczas 9-miesięcznego oczekiwania na dziecko.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica ciąża zdrowie radio dla rodziców radio dla dzieci DAB+

"Strefa rodzica". Poród i ciąża mnoga

Ciąża mnoga oznacza, że wewnątrz macicy rozwija się więcej niż jeden zarodek. W skutek tego na świat przychodzą np. trojaczki, lub bliźniaki, których liczba wzrosła o 65% w ciągu 40 lat. Z uwagi na fakt, że przy ciąży wielopłodowej zakładane jest wyższe ryzyko prowadzi ją lekarz, a nie położna. Co więcej, ciąża ta wymaga innego podejścia, przygotowania oraz nadzorowania jej przebiegu, o czym w Strefie Rodzica opowiedział prof. Przemysław Oszukowski.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica ciąża poród zdrowie zdrowie dziecka radio dla rodziców radio dla dzieci DAB+

Opieka okołoporodowa. Narodziny dziecka

Współczesne standardy opieki okołoporodowej wprowadziły pewne zmiany do sposobu prowadzenia ciąży sprzed lat. Jak się okazuje, obecnie już nie tylko lekarze-ginekolodzy mogą prowadzić ciąże, ale także położne, które uprawnienia te zdobyły w 2012 roku. Jeśli przyszła mama zdecyduje się na taką formę opieki okołoporodowej, wciąż musi odbyć kontrolę u lekarza w każdym trymestrze. Czy wszystkie porody są jednak takie same? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z położną, Jolantą Parafiniuk.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica macierzyństwo ciąża radio dla rodziców radio dla dzieci DAB+

"Każde życie jest cudem". Mieli zostać abortowani, dziś opowiadają swoje historie

Ponad 80 historii osób, którzy mogli zostać zabici w aborcji, a dostali szansę na życie poznać można dzięki kampanii "Każde życie jest cudem" zorganizowanej przez Fundację Grupa Proelio. W poniedziałek w Warszawie podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię a także działalność samej Fundacji, swoim doświadczeniem dzielili się bohaterowie poruszających reportaży, które dostępne są już na stronie cudzycia.pl.
Zobacz więcej na temat:  ciąża Kościół aborcja POLSKA społeczeństwo rodzina dziecko niepełnosprawność dzieci

Czy kobiety w ciąży powinny chodzić na masaże?

Będąc w ciąży ciało kobiety się zmienia i może być bardziej spięte. Mogą więc zdecydować się na poddanie się masażom, które są specjalnie dobrane do potrzeb przyszłej mamy. Oprócz działań relaksacyjnych, czynności te mogą pomóc także w leczeniu pewnych dolegliwości, o czym w "Strefie rodzica" opowiedzieli fizjoterapeutka, Anna Klicka oraz masażysta, Arkadiusz Jesiotr.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica ciąża Podcast Strefa rodzica

Prezes PiS: bzdurą jest twierdzenie, że aborcja jest zakazana

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w opublikowanym w niedzielę przez Wprost.pl wywiadzie stwierdził, że "bzdurą jest twierdzenie, że aborcja jest zakazana". - Wciąż jest dopuszczalna, jeśli ciąża wywodzi się z przestępstwa i jeżeli zagraża życiu, albo zdrowiu kobiety - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński aborcja konstytucja kobieta ciąża społeczeństwo