more_horiz
PR24 Portal
Section05
chrześcijaństwo

Cywilizacja europejska na wschodzie i zachodzie Europy

W Rosji zebrały się wiedźmy i odbyły rytuał wsparcia dla prezydenta Władimira Putina. Czary są w tym państwie legalne natomiast działalność Świadków Jehowy jest zakazana. W którym miejscu znajduje się granica naszej cywilizacji? – W czasach I Rzeczypospolitej mówiono, że sięga ona tam, gdzie znajdują się barokowe kościoły – powiedział Filip Memches z portalu tygodnik.tvp.pl.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Europa chrześcijaństwo

Papież w ZEA. Ks. Majewski: oddzielił religię od przemocy

Papież Franciszek zakończył we wtorek wizytę w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka miała wymiar historyczny. Była to pierwsza podróż papieża na Półwysep Arabski. – Przybył z przesłaniem, że religia nie może wiązać się z przemocą. Wybrzmiało to bardzo mocno – zauważył ks. Andrzej Majewski, szef redakcji katolickiej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Zjednoczone Emiraty Arabskie Bliski Wschód abu zabi pielgrzymka religia wiara chrześcijaństwo Kościół katolicyzm

Czy potrzebny jest nowy model kapłaństwa?

Coraz częściej pojawiają się opinie, że część odpowiedzialności za skandale seksualne w Kościele ponosi model formacyjny kapłanów. – W XXI wieku katolicyzm trzeba wymyślić na nowo. Chodzi o reformę pewnych aspektów instytucji kościelnych – podkreślił w audycji "Terlikowski na Froncie" ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Kościół katolicki Kościół katolicyzm chrześcijaństwo wiara religia duchowieństwo papież