X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
choroby zakaźne

Szumowski: większe obostrzenia w powiatach, w których występuje duża liczba zakażeń

- Będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek -  powiedział PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie COVID-19 koronawirus POLSKA społeczeństwo choroby zakaźne pandemia

Singapur: dozór elektroniczny wobec przyjeżdżających do kraju i poddanych kwarantannie

Władze Singapuru wprowadziły możliwość dozoru elektronicznego osób, które po przyjeździe do tego kraju muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Od 11 sierpnia elektroniczną bransoletkę, służącą do monitoringu miejsca pobytu, będą musiały nosić osoby odbywające kwarantannę w warunkach domowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus choroby zakaźne Azja Singapur COVID-19

Zaskakujące dane dot. szczepionki na gruźlicę. W krajach, gdzie ją stosowano, mniej zakażeń koronawirusem

W państwach, w których przynajmniej do 2000 r. obowiązywały szczepienia BCG, w pierwszych 30 dniach epidemii pojawiało się mniej zakażeń i następowało mniej zgonów. Badacze zastrzegają jednak, by szczepionki na gruźlicę nie traktować jak cudownego środkach ochrony przeciwko COVID-19. Liczą się bowiem również inne czynniki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus pandemia COVID-19 zdrowie choroby zakaźne gruźlica społeczeństwo

Zaawansowane prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Gen. prof. Grzegorz Gielerak: dane są bardzo obiecujące

- Trzy koncerny na świecie są na bardzo zaawansowanym etapie badań. Z przedstawionych informacji okazało się, że szczepionka firmy Moderna była bezpieczna dla wszystkich testowanych osób, a przede wszystkim dawała wysoką odporność - powiedział gen. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka pandemia wirus epidemia choroby zakaźne

Rzecznik GIS: ogromne obszary Polski są wyłączone ze wzrostu zakażeń koronawirusem

- Na wskazania dotyczące dobowych zachorowań mają wpływ głównie duże zakłady przemysłowe. Dwie kopalnie to ogromna część podanych w ostatnich dniach przypadków zakażeń koronawirusem - powiedział Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Błażej Prośniewski Główny Inspektor Sanitarny koronawirus Koronawirus w Polsce epidemia choroby zakaźne zdrowie wirus

Publicysta: politycy mają problem z komunikacją w sprawie koronawirusa

- Powinna zostać ustalona jedna, wspólna wersja: albo mamy kłopot z koronawirusem, albo go nie mamy - mówił w Polskim Radiu 24 Patyk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". - Nauczyliśmy się żyć z pandemią i stajemy się mniej ostrożni, zaczynamy sami sobie luzować zasady bezpieczeństwa - wskazywał z kolei Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Magdalena Złotnicka koronawirus COVID-19 POLSKA

Dr Sutkowski: mamy więcej zakażeń, ale robimy także więcej testów

- Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce należy analizować w szerszym kontekście. Bez wątpienia jest tak, że wynika on także z liczby testowanych osób, która się podwoiła – w porównaniu ze średnią sprzed miesiąca czy półtora miesiąca - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus służba zdrowia Ryszard Gromadzki choroby zakaźne

Górskie szlaki i nadmorskie miejscowości pełne turystów. Pamiętajmy, by zachować reżim sanitarny

Korzystając z letniego wypoczynku, turyści chętnie odwiedzają najpopularniejsze górskie i nadmorskie miejscowości.  W przypływie ładnej pogody koronawirus przestał wydawać się straszny, a przecież wciąż jest obecny. Dlatego nie należy zapominać o sanitarnych wytycznych, a maseczka wciąż powinna być jednym z naszych nieodłącznych przedmiotów na turystycznym szlaku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia COVID-19 infografika epidemia choroby zakaźne