X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
certyfikat

PORADNIK Wakacje za granicą. Sprawdź obowiązujące obostrzenia w popularnych turystycznie krajach UE

Ruch turystyczny powoli wraca do normy. Wciąż jednak podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka wakacje podróże COVID-19 POLSKA certyfikat społeczeństwo

Czy można zakazać wstępu na imprezy osobom niezaszczepionym?

Organizatorzy imprez masowych coraz częściej zabezpieczają się przed ich ewentualnym odwołaniem i decydują się na wprowadzanie ograniczeń dla widowni. Jeden z większych festiwali, który niebawem odbędzie się w Olsztynie, można będzie obejrzeć tylko i wyłącznie po pokazaniu unijnego certyfikatu COVID-19. Co w tym przypadku mówią przepisy?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo bezpieczeństwo Olsztyn COVID-19 certyfikat Karolina Rożej Krzysztof Świątek

Unijny Certyfikat Covid będzie obowiązywał od 1 lipca. Ma uratować wakacje w Europie

Unijny Certyfikat Covid zawiera informacje o szczepieniu, przejściu Covid-19 lub negatywnym teście i ma ułatwiać podróże po Europie. W wielu krajach jego okazanie jest też warunkiem wstępu na koncerty czy mecze. W Berlinie bez certyfikatu nie wejdziemy do sali restauracyjnej, w Austrii nie zameldujemy się w hotelu, we Włoszech nie pójdziemy na dyskotekę.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 podróże Europa Unia Europejska certyfikat

Urlop z paszportem covidowym. "Niektóre państwa honorują już ten dokument"

Zagraniczny wyjazd podczas pandemii koronawirusa jest bardziej skomplikowany niż zazwyczaj. Dlatego w pierwszej kolejności, planując nasz urlop, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sporym ułatwieniem mają być jednak unijne certyfikaty covidowe, które od 1 lipca będą honorowane na terenie Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Daniel Wydrych certyfikat koronawirus turystyka podróże

Minister zdrowia: Polska przystąpiła do systemu unijnych certyfikatów covidowych

- To system stworzony przez Komisję Europejską po to, by móc ułatwić swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej właśnie podczas pandemii - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, certyfikaty będą mogły poświadczyć fakt zaszczepienia przeciwko COVID-19, bycia ozdrowieńcem oraz negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 certyfikat szczepienia szczepionka POLSKA

"Weryfikacja czy ktoś jest groźny dla otoczenia jest niezbędna". Dr Szułdrzyński o regulacjach ws. szczepień

- Takie kontakty społeczne jak spotkania towarzyskie w przestrzeniach zamkniętych będą możliwe tylko dla osób, które się zaszczepiły albo przechorowały covid. Regulacje, które umożliwiają weryfikację czy ktoś jest groźny dla swojego otoczenia czy nie, są absolutnie niezbędne - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szczepienia certyfikat

"Dobrowolność nie może oznaczać utraty podstawowych praw". Lisicki o certyfikatach covidowych

- Jestem w stanie przyjąć, że rząd danego kraju nakłania obywateli do pewnych zachowań i wiążą się z tym pewne dodatkowe przywileje. To rzecz, która mieści się w kategorii "dobrowolny". Ale jeśli "dobrowolny" ma oznaczać to, że człowiek traci pewne podstawowe prawa, to już nie jest to dobrowolne, ale przymusowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus epidemia szczepienia certyfikat Europa Paweł Lisicki COVID-19

Certyfikaty szczepień przeciw COVID-19. Parlament Europejski wznawia negocjacje

W Brukseli negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów podejmą dziś kolejną próbę porozumienia w sprawie certyfikatów, które mają ułatwić podróżowanie tego lata bez konieczności poddawania się kwarantannie. Chodzi o dokumenty cyfrowe, które będą zawierały informacje o zaszczepieniu, negatywnym wyniku testu lub przebytym już zakażeniu koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Komisja Europejska ŚWIAT certyfikat podróże