X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ceny paliw

Analitycy: na Wszystkich Świętych ponowny wzrost cen paliw

– O ile nie wydarzy się nic, co w gwałtowny sposób wpłynie na ceny ropy, to w przyszłym tygodniu ceny benzyn powinny utrzymywać się poniżej poziomu 6 zł za litr - oceniają analitycy paliwowi. Zwracają jednak uwagę, że na przełomie miesięcy ceny mogą przekroczyć ten próg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA benzyna paliwa ropa naftowa cena benzyny POLSKA ceny paliw ceny pieniądze oszczędności finanse społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Szczyt UE. Przyjęto konkluzje dot. strategii wobec kryzysu energetycznego

W Brukseli tuż przed północą zakończył się pierwszy dzień szczytu Rady Europejskiej - poinformował rzecznik szefa Rady Barend Leyts. Obrady zostaną wznowione w piątek. Unijni przywódcy przez blisko 9 godzin dyskutowali m.in. o rosnących cenach energii, przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 oraz o praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska energetyka gaz ceny paliw Rada Europejska GOSPODARKA

"Nie widać szans na poprawę". Ekspert BiznesAlert o sytuacji na rynku energii

- Bloki węglowe w polskich elektrowniach dożywają swoich dni, a ich obsługa jest coraz droższa. Żeby je zastąpić, potrzebne są ogromne inwestycje. Jednak ceny surowców i pozwoleń na emisję drenują budżety spółek energetycznych, a wszystko przekłada się na wzrost cen dla odbiorców końcowych - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (BiznesAlert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw energia elektryczna inflacja prąd gaz ziemny

"Ceny gazu powinny odzwierciedlać uzasadnione koszty". Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki zwrócił uwagę prezesowi UOKiK na potrzebę weryfikacji mechanizmu kształtowania cen gazu zaazotowanego dla przedsiębiorstw zajmujących się obrotem tym paliwem, w tym stosowania ewentualnych praktyk monopolistycznych. Prezes UOKiK przyznał, że "z niepokojem" obserwuje rosnące ceny gazu w Polsce i Europie. Jak dodał, UOKiK analizuje sytuację rynkową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw gaz ziemny UOKiK PGNiG energetyka

Eksperci: projekt przyszłorocznego budżetu ma wiele niewiadomych

Przyszłoroczny budżet to raczej pewne ramy, w których wiele może się zmienić. Zależy to nie tylko od naszych działań, ale też od sytuacji w gospodarce światowej. W efekcie już teraz można zakładać, że budżet będzie w przyszłym roku nowelizowany. Wzrost gospodarczy może być niższy od zakładanego, a inflacja sporo wyższa - uważali goście audycji "Rządy Pieniądza": Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja budżet Polski Unia Europejska ceny paliw gaz ziemny podatki COVID-19

Eksperci: polska produkcja radzi sobie doskonale mimo trudności z dostawami

Doskonale radzimy sobie z produkcją, która rośnie mimo trudności w dostawach co pokazuje, że wychodzenie z pandemicznego kryzysu jeszcze potrwa. Ciągle mamy szansę na przeniesienie części produkcji do nas, ale rosnące wynagrodzenia czy trudności administracyjne część inwestorów mogą zniechęcać - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz (SGH) i dr Przemysław Kwiecień (XTB).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE dwutlenek węgla Komisja Europejska Unia Europejska węgiel ceny paliw ekologia