X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
budżet Polski

Małe bezrobocie pomoże w energetycznej transformacji

Problemem dla gospodarki jest zbyt mały poziom inwestycji firm prywatnych, brak rąk do pracy oraz znalezienia skutecznego sposobu, aby zachęcać starszych pracowników do pozostania w pracy i nie przechodzenie na emeryturę - powiedział prof. Witold Orłowski w audycji "Gość Polskiego Radia 24", którą prowadziła Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  energia odnawialna Unia Europejska budżet Polski JST węgiel import emerytura ZUS Magdalena Złotnicka

Eksperci: Najważniejsze jest nie zrównoważenie budżetu, ale to jak wydawane są budżetowe pieniądze

- Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o zrównoważenie budżetu. Nawet jeśli się to uda, to wynikać to będzie z działań jednorazowych np. przekazania środków z OFE do IKE. Zakłada się, że Polacy tam właśnie, a nie do ZUS, przekażą ok. 80 proc. swoich środków. Ale zrównoważenie budżetu nie powinno być fetyszyzowane. Ważniejsze jest to, jak wydawane są budżetowe pieniądze – mówili goście "Rządów Pieniądza": Mariusz Adamiak z PKO BP i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski emerytura pkb Anna Grabowska

Paulina Hennig-Kloska: dzisiaj drożeje wszystko

-  Dziś rząd rozdaje pieniądze, ale nie zapewnia nam, na dobrym poziomie, podstawowych bezpieczeństw w państwie: służba zdrowia, edukacja, transformacja energetyczna, rozbudowa dróg. Może się okazać, że drożyzna mocno nam doskwiera - powiedziała Paulina Hennig-Kloska (Koalicja Obywatelska), która w Polskim Radiu 24 omówiła założenia ustawy budżetowej na 2020 rok. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska budżet Polski GOSPODARKA

Budżet 2020. Eksperci: najważniejsze jest to, na co wydajemy środki

Budżet 2020 jest ambitny, bo pozbawiony deficytu. Wprawdzie zastosowano kilka drobnych tricków, żeby to się udało, ale należy ocenić to mimo wszystko jako osiągnięcie - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Mariusz Adamiak, główny ekonomista banku PKO BP. Zaznaczył też, że dzieje się to mimo bardzo dużych wydatków takich jak np. wypłata 13 emerytury, ale także przy obniżeniu podatku dochodowego.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski pkb zmiany 2020 Justyna Golonko

Budżet 2020 wciąż bez deficytu

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował IAR, że będzie to ostatnie posiedzenie Rady Ministrów w tym roku, a jego tematyka wynika właśnie z przepisów prawa. Przedmiotem prac "będzie uchwalenie nowego projektu budżetu państwa na rok 2020". Rzecznik rządu dodał, że "szczegóły dotyczące jego formy, będą przedstawione po posiedzeniu Rady Ministrów, które odbędzie się odbędzie się o godzinie 11."
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski Rząd RP