X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
budżet Polski

Eksperci: budżet państwa trzeszczy w szwach, więc trzeba ostrożnie wydawać pieniądze

Finanse publiczne są w bardzo trudnej sytuacji także dlatego, że bardzo duże pieniądze zostały przeznaczone na utrzymanie zatrudnienia w najgorszym okresie pandemii, a obecnie jeszcze działa pakiet PFR. Będziemy mieć pokaźne deficyty, dlatego byłabym ostrożna na miejscu prezydenta z proponowaniem kolejnych propozycji obciążających budżet - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski).  
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski 500+ GOSPODARKA Andrzej Duda

Ekspert: mimo pogorszenia w gospodarce dane pozwalają patrzeć na budżet z optymizmem

- Założenia dotyczące budżetu na rok 2021 odzwierciedlają prognozy z ostatnich miesięcy. Nie są one przyjemne, bo mówimy o wzroście bezrobocia, mniejszych podwyżkach wynagrodzeń czy spadku konsumpcji jeszcze w tym roku, ale widzimy też, że spadki mogą być niższe niż to przywidywano. Optymistyczne jest więc to, że prognozy się poprawiają w ostatnim czasie, choć nadal musimy bardzo uważać na sytuację epidemiczną - mówił w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 Piotr Palutkiewicz (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  budżet budżet Polski GOSPODARKA POLSKA

Prof. Mączyńska o budżecie: dług to nie jest największy problem, ważne na co przeznaczymy pieniądze

Z długiem jest jak z nożem, można nim uratować wisielcowi życie, można też kogoś zabić. Wszystko zatem zależy od tego na co będą przeznaczone pieniądze. Jeżeli na inwestycje i innowacje to będzie to dobrze służyć gospodarce – mówiła w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski pkb inwestycje inwestycje zagraniczne infrastruktura

Minister finansów: nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych

Nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych w 2021 r., nie zgodzimy się na żadne podwyżki podatków – zapewnia minister finansów Tadeusz Kościński. W rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przyjmie założenia do budżetu na 2021 r. i przekaże Radzie Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów budżet Polski Tadeusz Kościński POLSKA GOSPODARKA

Wykonanie budżetu w 2019 r. Minister finansów przedstawił w Sejmie sprawozdanie

W drugim dniu ostatniego przed parlamentarnymi wakacjami posiedzenia Sejmu, posłowie omawiają sprawozdanie z wykonania budżetu państwa na 2019 rok wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą. Sejmowa komisja finansów publicznych wniosła o udzielenie rządowi absolutorium w przedmiocie wykonania budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm budżet Polski Tadeusz Kościński Najwyższa Izba Kontroli

BUDŻET POLSKI Dochody budżetu w górę. Po odmrożeniu poprawia się sytuacja gospodarki

Dochody budżetu państwa ogółem w okresie styczeń-czerwiec są wyższe o ok. 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r., a deficyt budżetowy po 6 miesiącach 2020 r. wynosi ok. 17 mld zł i jest niższy niż po maju – poinformowało Ministerstwo Finansów. W czerwcu dochody podatkowe były wyższe o ok. 9 proc. rok do roku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki budżet Polski budżet POLSKA Ministerstwo Finansów