X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
bezpieczeństwo

GOPR i policja pół nocy poszukiwały turysty z Kielc. Ten spał w tym czasie w hotelu

38-letni turysta z Kielc w niedzielę schodząc ze szczytu Luboń Wielki, odłączył się od grupy, po czym zakwaterował się w hotelu, nie informując nikogo o miejscu pobytu. Ponad 30 ratowników GOPR z psami tropiącymi oraz funkcjonariuszy policji szukało go pół nocy - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOPR bezpieczeństwo regiony małopolskie góry policja polska

"Chiny zbliżają się do nas". Szef NATO o wpływie Państwa Środka na strategię Sojuszu

- Przeciwdziałanie zagrożeniu dla bezpieczeństwa, wynikającemu ze wzrostu znaczenia Chin, będzie ważną częścią przyszłej strategii NATO - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg w wywiadzie dla dziennika "Financial Times". - Chiny zbliżają się do nas. Widzimy je w Arktyce. Widzimy je w cyberprzestrzeni. Widzimy, jak mocno inwestują w krytyczną infrastrukturę w naszych krajach. I oczywiście mają coraz więcej broni dalekiego zasięgu, która może dosięgnąć wszystkich krajów sojuszniczych NATO - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Chiny Azja bezpieczeństwo Jens Stoltenberg

Symboliczny dzień we Francji. Groźby wobec polityków w rocznicę zabójstwa Samuela Paty'ego

W sieciach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym mężczyzna nawołuje, aby muzułmanie zorganizowali się i "obcięli głowę" kandydującym na prezydenta prawicowemu publicyście Ericowi Zemmourowi i szefowej skrajnej prawicy Marine Le Pen. Publikacja wideo zbiegła się z pierwszą rocznicą śmierci Samuela Paty'ego, nauczyciela z Conflans-Saint-Honorine, zamordowanego przez islamistę, który obciął mu głowę za pokazywanie karykatur Mahometa na lekcjach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja służby i bezpieczeństwo polityka bezpieczeństwo islam Marine Le Pen

"UE powinna włączyć się w ten proces". Prof. Kleiber o budowie muru na granicy z Białorusią

- Unia powinna włączyć się w proces budowy muru na granicy i go finansować. To jest interes unijny, bo ci, którzy przedostaną się przez polską granicę będą próbowali przedostać się np. do Niemiec - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Michał Kleiber społeczeństwo granica Białoruś bezpieczeństwo

Mur na granicy z Białorusią. Reszczyński: musi powstać wspólnymi siłami finansowymi

- Polski rząd musi wyraźnie powiedzieć, że mur na granicy polsko-białoruskiej musi powstać wspólnymi siłami finansowymi wszystkich państw Unii Europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński granica Białoruś bezpieczeństwo imigranci w Europie

Antoni Macierewicz o debacie wokół muru na granicy: ten spór dotyczy niepodległości Polski

- Spór dotyczy przede wszystkim niepodległości Polski, tożsamości, praworządności i bezpieczeństwa. To są kwestie, które są rzeczywistym przedmiotem sporu i mamy bardzo jasny atak na te wartości przez poszczególne formacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo imigranci w Europie Białoruś niepodległość Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24

PRK na wyjeździe: Wakacyjny Peleton

Patryk Michalski i Patryk Kuniszewicz przez całe wakacje podróżowali po Polsce na dwóch kółkach. Jeden rowerem, drugi motocyklem. Przemierzyli łącznie ponad 3 tysiące kilometrów i zwiedzili najpiękniejsze krańce naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony Morze Bałtyckie Zakopane Lato z Radiem rower

Filip Kaczyński o budowie muru na granicy: powstanie tam cała nowoczesna infrastruktura

- Trzeba mówić wyraźnie o tym, że na granicy nie powstanie tylko mur, ale cała konstrukcja, która będzie miała wszystkie systemy bezpieczeństwa. To bardzo nowoczesna inwestycja, która będzie mogła skutecznie zabezpieczyć naszą granicę - podkreślił w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska), Marek Sawicki (PSL) i Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo budowa imigranci w Europie Sejm straż graniczna POLSKA polityka Polskie Radio 24

PKN Orlen rozpoczyna kampanię społeczną "Dobry Kierowca", aby zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach

Nie żyjemy w świecie doskonałym, ale przez edukowanie kierowców i pieszych możemy zmniejszyć skalę wypadków na naszych ulicach. Bezpieczeństwo to nie tylko jezdnie, oznakowanie i stan techniczny pojazdów. Wiele zależy od zachowania zasad kultury na drodze, co bezpośrednio wpływa na podejmowane decyzje przez kierowców - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen bezpieczeństwo kampania społeczna samochody kierowcy piesi

Urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze"

 – Nadajemy multimedialnie, jesteśmy słyszalni w systemie DAB+, można nas słuchać poprzez specjalną, bezpłatną aplikację. Jesteśmy także dostępni w internecie. Kierowcy zabierają nas w długie trasy europejskie, ale nie tylko. Mamy bowiem wiernych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych – przyznaje dyrektor Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat Radio kierowców bezpieczeństwo Edyta Poźniak kierowca