X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
bezpieczeństwo energetyczne

Większa zdolność magazynowa PERN. Nowy zbiornik na paliwa w gdańskim naftoporcie

W Terminalu Naftowym Gdańsk oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy zbiornik o pojemności 45 tysięcy metrów sześciennych. Uroczystość rozpocznie się w południe i wezmą w niej udział przedstawiciele rządu, władz samorządowych oraz władz PERN - przedsiębiorstwa, zajmującego się logistyką naftową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk ropa naftowa GOSPODARKA gospodarka polska bezpieczeństwo energetyczne

Kolejna wielka umowa na dostawy gazu LNG do Polski. Sasin: to krok na drodze do pełnego bezpieczeństwa energetycznego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało aneksy do umów z amerykańskimi spółkami Venture Global LNG na zwiększone dostawy gazu z Zatoki Meksykańskiej. W efekcie łączny wolumen LNG, które PGNiG będzie odbierać od Venture Global LNG, wzrośnie z 3,5 do 5,5 miliona ton rocznie, co odpowiada 7,4 miliarda metrów sześciennych po regazyfikacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin polityka POLSKA PGNiG

"Amerykanie pokazali Putinowi, że jego polityka działa". Przybylski o Nord Stream 2

- Władimir Putin wygrał bardzo ważny spór. Amerykanie pokazali Putinowi, że jego polityka faktów dokonanych działa i jeśli Putin coś zrobi, to trudno jest go zatrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Przybyski, publicysta "Do Rzeczy" i były korespondent w USA, komentując porozumienie rządów Niemiec i USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński USA Nord Stream 2 Rosja bezpieczeństwo energetyczne Joe Biden Władimir Putin

Jest zgoda na kontynuowanie prac przy Baltic Pipe. Zbigniew Rau: dobra, naturalna decyzja

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że pozwolenie duńskiej agencji ochrony środowiska na wznowienie prac przy budowie Balitic Pipe to bardzo dobra i wyczekiwana decyzja. Od 31 maja duński wykonawca gazociągu, Energinet, musiał wstrzymać budowę ze względu na negatywną opinię agencji wydającej pozwolenia środowiskowe. Teraz agencja oświadczyła, że nie ma zastrzeżeń co do planów wznowienia budowy części projektu przez wykonawcę. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Baltic Pipe infografika bezpieczeństwo energetyczne ŚWIAT

Wstrzymanie budowy Baltic Pipe. Tomasz Wróblewski: poczekajmy na ostateczny werdykt

- Byłbym ostrożny z daleko idącymi  wnioskami ws. Baltic Pipe, Dania jest krajem, który przywiązuje ogromne znaczenie do spraw ekologicznych. Decyzja Joe Bidena a z drugiej strony decyzją rządu w Kopenhadze, wydaje się być pewnym zaskakującym, ale jednak zbiegiem okoliczności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterpise Institute).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Joe Biden USA Baltic Pipe Nord Stream 2 bezpieczeństwo energetyczne Europa Tomasz Wróblewski Ryszard Gromadzki

Wstrzymanie budowy Baltic Pipe. Cywiński: na rzecz Rosji i Niemiec działają potężne lobby

- Mamy do czynienia z bezpardonową walką o to, jakie znaczenie będzie miał nasz kraj w przyszłości, tego czy wrócimy do hołdów berlińskich, protekcjonalnego poklepywania nas po ramieniu, czy utrzymamy budowane z mozołem i należne nam miejsce w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński (portal "Sieci"). W audycji wzięli również udział Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") oraz Agnieszka Siewieruk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok").
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Joe Biden USA Baltic Pipe Nord Stream 2 Michał Rachoń bezpieczeństwo energetyczne Europa

"Realizowane są dwie koncepcje". Prof. Reginia-Zacharski o sytuacji międzynarodowej

- Chodzi o to, by zbudować infrastrukturę, która ominie chaotyczny pas złożony z mniejszych europejskich państw na wschodzie Europy, a z perspektywy Europy Zachodniej będzie to środek rozsądny, gwarantujący dobre relacje na linii Niemcy-Rosja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Baltic Pipe Niemcy Rosja bezpieczeństwo energetyczne ŚWIAT Europa

Projekt Baltic Pipe ma zostać wstrzymany. Jest komentarz MSZ

Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski - poinformował duński operator systemu przesyłowego Energinet. Polskie MSZ poinformowało, że skutki tej decyzji są analizowane.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe gaz ziemny energetyka Dania Norwegia Europa infrastruktura bezpieczeństwo energetyczne gospodarka polska GOSPODARKA infografika ŚWIAT

Bezpieczeństwo i kultura. Zakończyła się pierwsza część XI Kongresu Polska Wielki Projekt

"XXI wiek – Bezpieczeństwo – Kultura" – pod takim hasłem odbyła się I część tegorocznej edycji Kongresu Polska Wielki Projekt. Pierwszego dnia debatowano o bezpieczeństwie energetycznym, logistycznym, finansowym i zdrowotnym Polaków. Drugiego omawiane było bezpieczeństwo kulturowe. Program 3 Polskiego Radia został patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo energetyczne energetyka bezpieczeństwo Trójka Witold Lazar XI Kongres Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2021 KULTURA Katarzyna Cygler logistyka medycyna Piotr Firan