X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
beatyfikacja

"Kiedy był internowany, poprosił o fotografię matki Czackiej". Monika Waluś o kard. Wyszyńskim

 - Kiedy był internowany, poprosił swojego ojca o to, aby przesłał mu fotografię matki Czackiej. Myślę, że to znak, bo kiedy był w tej samotności, wśród ludzi obcych, wrogich chciał mieć przy sobie nie tylko pamięć o niej, ale i fotografię - mówiła na temat powiązań matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego na antenie Polskiego Radia 24 - Monika Waluś, teolog UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego POLSKA społeczeństwo wiara Kościół katolicki aktualności katolickie Polskie Radio

Beatyfikacja matki Czackiej i prymasa Wyszyńskiego. Nycz: Bogu dzięki, że nam się to przydarzyło

Niewidomi i słabowidzący pielgrzymi z całej Polski dziękowali w podwarszawskich Laskach za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej - założycielki zakładu dla niewidomych w Laskach. Uroczystość była częścią Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Niewidomych i Słabowidzących.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA beatyfikacja Stefan Wyszyński Elżbieta Róża Czacka

"Całe życie poświęcili służbie Polsce i drugiemu człowiekowi". Premier o kard. Wyszyńskim i m. Czackiej

Po uroczystościach beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej premier Mateusz Morawiecki napisał w mediach społecznościowych, że "Polska nie miała szczęścia do historii, ale zawsze miała szczęście do ludzi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego religia katolicyzm chrześcijaństwo wiara

Prezydent spotkał się z kard. Semeraro. Duchowny dziękował za wzruszającą mszę beatyfikacyjną

Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił, że było ono bardzo ciepłe i miłe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda religia wiara Kościół Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego katolicyzm chrześcijaństwo społeczeństwo

Jasna Góra uczciła beatyfikacje prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej. Odprawiono mszę dziękczynną

- W najważniejszym polskim sanktuarium maryjnym - na Jasnej Górze w Częstochowie - odprawiono w niedzielę po południu mszę dziękczynną za nowych błogosławionych Kościoła w Polsce - prymasa Stefana Wyszyńskiego i siostrę Różę Czacką.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jasna Góra beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego katolicyzm wiara chrześcijaństwo społeczeństwo

"Dzieło mojego życia". Teresa Duczkowska o historii kielicha wykonanego na zamówienie Prymasa Tysiąclecia

- Prymas wiedział, że trzeba uczcić powstańców, chciał oddać im hołd, dlatego pomyślał o ufundowaniu kielicha - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Duczkowska, autorka kielicha mszalnego zamówionego w latach siedemdziesiątych przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński Kościół katolicki

"Błogosławieni czasów trudnych". Prymas Polski o kard. Wyszyńskim i matce Czackiej

- Kard. Wyszyński i matka Czacka to błogosławieni i święci czasów trudnych. Bóg daje nam ich dzisiaj w tych trudnych czasach właśnie po to, byśmy nie tracili nadziei, żebyśmy mieli odwagę na zmaganie z rzeczywistością - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA chrześcijaństwo katolicyzm beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Elżbieta Róża Czacka Wojciech Polak Msza święta wiara religia społeczeństwo

"Tutaj się urodziła". Uroczysta msza w Białej Cerkwi na Ukrainie ku czci matki Czackiej

W Białej Cerkwi, w obwodzie kijowskim na Ukrainie odbyły się kościelne uroczystości związane z błogosławioną matką Elżbietą Różą Czacką. Urodziła się ona w tym mieście, tam też była ochrzczona. Założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic została dziś zaliczona w poczet błogosławionych Kościoła.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Europa beatyfikacja Elżbieta Róża Czacka aktualności katolickie

Ukraina: uroczystości związane z błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką

W Białej Cerkwi, w obwodzie kijowskim na Ukrainie odbyły się kościelne uroczystości związane z błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką. Urodziła się ona w tym mieście, tam też była ochrzczona. Założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic została dziś zaliczona w poczet błogosławionych Kościoła.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Róża Czacka beatyfikacja

"Dziękuję Bogu za tę beatyfikację". Wierni oddali cześć relikwiom nowych błogosławionych

Po mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej zgromadzeni na placu wierni tłumnie wchodzili do kościoła, by indywidualnie oddać cześć relikwiom nowych błogosławionych. Pochodzili z całej Polski. Niektórzy przyjechali do stolicy z całymi rodzinami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego beatyfikacja aktualności katolickie katolicyzm

"Modlił się za swoich prześladowców". Dr Kindziuk o przesłaniu miłości w nauce Prymasa Tysiąclecia

- Główne przesłanie, które mogłoby z nami zostać po beatyfikacji, to przesłanie miłości, także tej do prześladowców, do wrogów - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Milena Kindziuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, biografka prymasa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego beatyfikacja Stefan Wyszyński Kościół katolicki

Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka beatyfikowani [ZOBACZ WIDEO]

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką. Uroczystej Eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przewodniczył legat papieski kardynał Marcello Semeraro. Polskie Radio towarzyszyło swoim słuchaczom w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapraszamy do obejrzenia wideo. 
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego beatyfikacja Stefan Wyszyński Elżbieta Róża Czacka