X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
bank centralny

Dr Bartoszewicz: cieszą mnie słowa premiera o niezależności banku centralnego

Dzisiaj premier mówi jednoznacznie, że niezależność banku centralnego musi być utrzymana. Chciałbym, żeby Rada Polityki Pieniężnej wzięła to głęboko do serca i rzeczywiście podjęła decyzję o ochronie naszych oszczędności i w ogóle pieniądza - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista dr Artur Bartoszewicz z Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA finanse inflacja finanse osobiste bank centralny Rada Polityki Pieniężnej premier Mateusz Morawiecki polityka

Rada zarządzająca banku centralnego odpowiedzialna za politykę niemonetarną. Nowy trend w finansach

Nowa Zelandia ustanowi nową radę zarządzającą dla swojego banku centralnego, która będzie odpowiedzialna za wszystkie decyzje dotyczące polityki niemonetarnej. Zmiany są częścią dwufazowego przeglądu praw, które rządzą Bankiem Rezerwy Nowej Zelandii (Reserve Bank of New Zealand - RBNZ). Wprowadzane zmiany uznają stabilność finansową, wzrost zatrudnienia i przystępność cenową mieszkań jako priorytety dla banku. Nasila się trend rozszerzania mandatu banków centralnych poza wyłączne prowadzenie polityki monetarnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank centralny Nowa Zelandia