X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
badanie

Jak zmienia się polskie społeczeństwo? Dr Michał Kotnarowski o badaniu POLPAN

- Jeden z wniosków z badania (POLPAN) jest taki, że pewne procesy trwają długo i niewiele się zmienia, np. to, na jakie partie głosujemy, widać, że polscy wyborcy są stabilni, jeżeli chodzi o wybory w tej kwestii. Drugą kwestią są np. utrzymujące się różnice w płacach pomiędzy mężczyznami a kobietami - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Kotnarowski z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA badanie społeczeństwo kobieta mężczyzna rynek pracy

Jak skuteczna jest amantadyna w leczeniu COVID-19? Nowe wyniki badań naukowców

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - poinformowali naukowcy z Danii, Niemiec i Grecji w artykule opublikowanym na łamach pisma "Communications Biology". "Proponujemy amantadynę jako nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19" - piszą autorzy badań.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 badanie badania wirus sars-cov-2 ŚWIAT

Najnowsze badanie CBOS: wzrosły wydatki na potrzeby szkolne dzieci i młodzieży

- Na początku tego roku szkolnego rodzice wydali średnio 1233 zł na edukację dzieci, np. na zakup podręczników, przyborów, strojów i na czesne - wynika z najnowszego badania CBOS. W porównaniu z poprzednim rokiem nie wzrosła mediana deklarowanych wydatków. Nadal wynosi ona tysiąc złotych.Badanie CBOS pokazuje, jak kształtują się związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wydatki rodziców, a także ich skłonność do wykupywania dzieciom dodatkowych zajęć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS badanie szkoła edukacja

SONDAŻ PiS wysoko, Konfederacja w górę, Porozumienie poniżej progu wyborczego - najnowszy sondaż

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 39 proc. respondentów, na KO - 26 proc., na Polskę 2050 - 12 proc., na Konfederację - 10 proc., a na Lewicę - 8 proc. - wynika z najnowszego sondażu poparcia dla ugrupowań politycznych przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl. Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz'15, PSL i Porozumienie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż badanie Sejm polityka

"Akt czystej dezinformacji". Ekspert o opiniach, jakoby Polska odpowiadała za kryzys na granicy

- Niestety dzięki takiej formie protestu Rosjanie otrzymali czynnik, który pozwolił im uwiarygodnić swoje tezy - mówił na antenie Polskiego Radia 24, odnosząc się do manifestacji w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, ekspert ds. bezpieczeństwa Michał Marek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 propaganda polityka Rosja Białoruś media protest badanie protesty w Warszawie manifestacje Michał Rachoń

"Uprzywilejowuje największe stacje komercyjne". Dr Jolanta Hajdasz o badaniu rynku Radio Track

- Nawet pobieżna analiza rynku radiowego w Polsce pokazuje, że to badanie uprzywilejowuje jedynie największe stacje komercyjne i skonstruowane jest w taki sposób, by wzmacniać ich pozycję – powiedziała w rozmowie z polskatimes.pl dr Jolanta Hajdasz. Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP pytana była o badanie Radio Track dotyczące słuchalności stacji radiowych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media radio badanie

Będzie szczepionka dla dzieci poniżej 12. roku życia? Prezes URPL wyjaśnia

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreślił, że rejestracja przez Europejską Agencję Leków szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci między 5. a 12. rokiem życia jest spodziewana na przełomie października i listopada.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie COVID-19 pandemia epidemia szczepienia koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka dzieci młodzież sars-cov-2 badanie społeczeństwo

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największą liczbą głosów, opozycja daleko w tyle. Sprawdź najnowszy sondaż

Jak wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, Zjednoczoną Prawicę poparłoby 37 proc. badanych, KO - 27 proc., Polskę 2050 - 12 proc., Konfederację - 9 proc., a Lewicę - 7 proc. Według sondażu gdyby na czele PO stał Rafał Trzaskowski, a nie Donald Tusk na KO zagłosowałoby 29 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż badanie zjednoczona prawica koalicja obywatelska lewica Szymon Hołownia PSL Kukiz'15 Konfederacja