X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
awaria w oczyszczalni Czajka

Radny PiS: błędy ws. "Czajki" popełniono także podczas kadencji Gronkiewicz-Waltz

- Budowa "Czajki" to lata kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wtedy popełniono błędy. Nie sprawdzono wytrzymałości materiałów, wytrzymałości konstrukcji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Grodzki, radny PiS sejmiku mazowieckiego. Gościem audycji był także radny miasta Warszawa Paweł Lech. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła ekologia środowisko katastrofa ekologiczna mazowieckie regiony Antoni Trzmiel Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz

Awaria "Czajki". Do Wisły wpadło ponad milion metrów sześciennych ścieków więcej niż rok temu

Ponad 4,6 mln metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków wpłynęło już do Wisły po awarii przesyłu nieczystości z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni "Czajka". To o 1 mln więcej niż przed rokiem. W sobotę miną trzy tygodnie od początku drugiej awarii kolektorów ściekowych.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła Mazowsze regiony POLSKA

Ekspert: rury do "Czajki" z nieodpowiednich materiałów. "To połączenie musiało puścić"

- Rurociągi przesyłające ścieki pod dnem Wisły do oczyszczalni "Czajka" zostały zbudowane z nieodpowiedniego materiału. Zamiast planowanych pierwotnie rur stalowych użyto kompozytowych - mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową ekspert w dziedzinie projektowania i budowy oczyszczalni inż. Janusz Waś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie awaria w oczyszczalni Czajka

Prokuratura przesłuchuje świadków ws. "Czajki". Ustalono godzinę awarii

Trwają przesłuchania w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie dot. awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Śledczy ustalają, kiedy doszło do zdarzenia i jaka była procedura przekazywania informacji. Zeznania złożył m.in. mistrz obiektu, kierownik oraz jeden z brygadzistów, który miał dyżur w dniu awarii.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka infografika mazowieckie regiony Warszawa POLSKA prokuratura

Paweł Średziński: wszyscy przyczyniamy się do trucia polskich rzek

- W przypadku "Czajki" mamy telenowelę związaną z budową tej oczyszczalni. Ktoś nie dopilnował tego konstrukcyjnie i w obszarze nadzoru inwestorskiego. Mamy wadliwie wykonaną instalację - powiedział w Polski Radiu 24 Paweł Średziński z Nowej Konfederacji. - "Czajka" jest jednak tylko jednym z punktów wlewu nieczystości do naszych rzek - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Sejm koalicja obywatelska awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa

Awaria "Czajki". Do Wisły wpadło już ponad 3,4 mln metrów sześciennych ścieków

Od początku awarii kolektora doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" do Wisły zrzucono 3 mln 404 tys. metrów sześciennych nieczystości - informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. WIOŚ kontroluje także jakość wody w rzece do granic województwa.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa środowisko zanieczyszczenie Wisła rzeka regiony Mazowsze POLSKA

"Skutek złego projektowania i wykonania obiektu". Dariusz Joński o awarii "Czajki"

- Błędem było to, że oczyszczalni nie zbudowano po lewej stronie Wisły, widać uchybienia w projektowaniu, być może także podczas budowy i w użyciu nieodpowiednich materiałów - mówił w Polski Radiu 24 Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Sejm koalicja obywatelska Dariusz Joński awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa

Ppłk Kranz: 50 żołnierzy będzie czuwać nad mostem pontonowym do czasu wybudowania rurociągu

- Do czasu wybudowania rurociągu, który zostanie obciążony ściekami, nad utrzymaniem mostu (pontonowego - red.) będzie czuwać 50 żołnierzy, następnie tę liczbę zmniejszymy do 20 żołnierzy na zmiany dyżurne - powiedział w czwartek ppłk Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie awaria w oczyszczalni Czajka mazowieckie Warszawa Wisła

"Skutki będą poważniejsze niż w ubiegłym roku". Wody Polskie ostrzegają po awarii w "Czajce"

Skutki zrzutu ścieków do Wisły po tegorocznej awarii systemu przesyłającego nieczystości do oczyszczalni "Czajka" będą dużo poważniejsze niż w ubiegłym roku. Do rzeki trafi dwa razy więcej substancji biogennych - wynika z informacji przedstawionych przez prezesa Wód Polskich Przemysława Dacę.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła ekologia środowisko POLSKA