X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
atak terrorystyczny

TYLKO U NAS Walka UE z terroryzmem. Anna Fotyga: kraje Unii zacieśniają współpracę, doprecyzowują prawo

- W związku z zagrożeniem terrorystycznym Unia Europejska od wielu lat zacieśnia współpracę, ale problemy pozostają - podkreśla europoseł Anna Fotyga. Jej zdaniem, nie organizacje a państwa sponsorujące terroryzm. W sobotę minęło 20 lat od ataków na Nowy Jork i Waszyngton.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska atak terrorystyczny terroryzm Beata Płomecka służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo

Wpływ sytuacji w Afganistanie na 20. rocznicę zamachu na WTC

- Niewątpliwie sytuacja z Afganistanu bardzo wpływa na atmosferę tych uroczystości. Zarówno Afgańczycy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, jak i weterani z Afganistanu nie kryją rozgoryczenia tym, co się stało i tym, że po 20 latach talibowie wrócili do władzy - powiedział w audycji "W samo południe" specjalny wysłannik Polskiego Radia do Nowego Jorku, Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone WTC rocznica terroryzm atak terrorystyczny Wojciech Cegielski Magdalena Skajewska

Polka 11 września pracowała na 82. piętrze World Trade Center. "Zastanawiałam się, jak umrę"

Kiedy w WTC uderzył samolot, Leokadia Głogowski pracowała na 82. piętrze budynku. Polka wspomina, że zobaczyła kłęby dymu na korytarzu i była przekonana, że umrze. Nagle jednak przypomniała sobie, że jej rodzina w Polsce bierze właśnie udział w nabożeństwie w jej intencji. Uznała, że to nie może być przypadek i zaczęła uciekać.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku atak terrorystyczny Nowy Jork

Amerykanie oddają hołd poległym 11 września. Joe Biden i byli prezydenci USA przemówią do zgromadzonych

Główne obchody 20. rocznicy zamachów odbywają się w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz w Pensylwanii, gdzie spadł czwarty z porwanych samolotów. Joe Biden odwiedzi wszystkie trzy miejsca. W uroczystościach będą też uczestniczyć byli prezydenci USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT 11 września 2001 roku terroryzm atak terrorystyczny rocznica USA Ameryka Stany Zjednoczone WTC Joe Biden Barack Obama Donald Trump George Bush Marek Wałkuski

W sobotę mija 20 lat od ataku na WTC. "11 września jest historią drobnych decyzji"

Nowy Jork przygotowuje się do uroczystości związanych z 20. rocznicą ataków terrorystycznych na World Trade Center. W sobotę miną dwie dekady od czasu, gdy porwane przez Al Kaidę samoloty wbiły się w wieże najwyższych budynków w mieście. Autor książki Garret Graff podkreślił, że historia 11 września jest historią drobnych decyzji, które zaważyły o życiu lub śmierci wielu ludzi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Nowy Jork WTC zamach atak terrorystyczny 11 września 2001 roku terroryzm

Rusza największa sprawa karna w historii Francji. To proces zamachowców z Paryża

Rozpoczyna się proces 20 oskarżonych o współudział w atakach terrorystycznych z 13 listopada 2015 r. w Paryżu. To największy proces karny w historii Francji. Zamach w stolicy był najkrwawszym w tym kraju od czasu II wojny światowej. Jego skutkiem było wprowadzenie pierwszego stanu wyjątkowego od 1961 r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja zamach Państwo Islamskie atak terrorystyczny Paryż Europa

20 lat od zamachu na World Trade Center. Iwo Bender: wojna w Afganistanie była tego skutkiem

- Nie tylko trwająca 20 lat wojna w Afganistanie była potężnym skutkiem tego, co się stało. Również w Stanach Zjednoczonych stało się coś bardzo ważnego, mianowicie młodzi Amerykanie masowo wstępowali do wojska - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Iwo Bender, dziennikarz z Eternal Word Television Network Polska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Afganistan terroryzm atak terrorystyczny WTC 11 września 2001 roku Osama bin Laden Ameryka

Atak na domniemanego terrorystę w Kabulu. "NYT": analiza Pentagonu wywołuje wątpliwości

Wstępna analiza uderzenia przeciwko domniemanemu zamachowcowi-samobójcy IS-Ch w Kabulu sugeruje, że nie ma całkowitej pewności co do tego, czy w jego samochodzie były materiały wybuchowe - podaje w poniedziałek "New York Times". Analiza miała potwierdzić śmierć co najmniej 3 cywilów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Afganistan talibowie atak terrorystyczny terroryzm Ameryka Północna