X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
asesorzy

„KRS miała złą wolę ws. asesorów”

Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się w zeszłym tygodniu na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. W końcu października KRS wyraziła sprzeciw wobec powołania 265 asesorów, uzasadniony m.in. brakiem ich zaświadczeń lekarskich i psychologicznych. O asesorach mówił w audycji Jakim Prawem senator PiS Rafał Ambrozik, członek KRS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa asesorzy

Nowe decyzje ws. asesorów. "KRS się skompromitowała"

Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. Na piątkowym posiedzeniu Rada w trybie indywidualnym rozpoznała 255 kandydatur spośród 265 odrzuconych pod koniec października. W Debacie Dnia komentarz Piotra Nisztora z Gazety Polskiej i Tomasza Walczaka z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 asesorzy Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa Piotr Nisztor

KRS zmienia zdanie ws. asesorów. "Przyznała się do błędów"

Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. W końcu października KRS wyraziła sprzeciw wobec powołania 265 asesorów, uzasadniony m.in. brakiem ich zaświadczeń lekarskich i psychologicznych. O decyzji asesorów ws. KRS mówił mec. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa asesorzy

Rzecznik KRS: nie żałujemy decyzji ws. asesorów

- Mam wrażenie, że dobrze wiedziano o tym, że dokumenty asesorów są z brakami w dokumentacji, ponieważ wysyłaliśmy odpowiednie sygnały. To podstawienie nas pod ścianą i wybór: albo się pod tym podpiszecie łamiąc prawo albo podejmiecie decyzję negatywną i my politycznie zatrzemy ręce, wykorzystamy to w mediach, bo ta decyzja stawia was w złym świetle wśród młodych ludzi, w świetle społeczeństwa - powiedział w audycji 24 Pytania sędzia, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek. Odniósł się w ten sposób do sporu wokół KRS i asesorów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Żurek Krajowa Rada Sądownictwa asesorzy Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości

Po spotkaniu KRS-asesorzy. Jest propozycja rozwiązania sporu

Krajowa Rada Sądownictwa może ponownie rozpoznać sprawy 265 kandydatów na asesorów z listy przesłanej przez resort sprawiedliwości, których powołaniu pierwotnie się sprzeciwiła. Taka sugestia padła z ust przewodniczącego KRS, sędziego Dariusza Zawistowskiego, który spotkał się z przedstawicielami asesorów oraz reprezentantami stowarzyszeń sędziowskich „Iustitia” i „Themis”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa asesorzy

"Sędziowie z KRS postawili się ponad prawem"

W badaniu Kantar Public dla TVP Info zapytano jak ankietowani oceniają decyzję KRS „o zablokowaniu możliwości pracy w sądach młodym asesorom”. Większość ankietowanych (43 proc.) krytycznie odniosła się do decyzji Rady. Pozytywnie działania KRS w tej sprawie oceniło 14 proc. respondentów. O reformie sądownictwa mówili w audycji Rozmowa PR24 Jarosław Sachajko (Kukiz15) i Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Nowoczesna Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa asesorzy

"Bardzo potrzebna jest dogłębna reforma sądownictwa"

- Przedłużający się stan, gdy nie można wynegocjować z prezydentem ostatecznego kształtu ustaw, ośmiela i zozzuchwala ludzi, którzy są przeciwni zmianom w sądownictwie. Czas skończyć ten temat. Czas, by te ustawy zostały uchwalone – powiedział w audycji Jeden na Jednego Jacek Sasin. Poseł PiS komentował decyzję Krajowej Rady Sądownictwa o niepowołaniu 265 kandydatów na asesorów z listy ministerstwa sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość asesorzy

"Asesorzy muszą zaskarżyć decyzję KRS"

- Asesorzy muszą zaskarżyć decyzję KRS, bo jeśli tego nie zrobią stracą wszystko, co zdobyli w trakcie studiów prawniczych – powiedziała w audycji Północ Południe prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Odniosła się także do piątkowego spotkania Pawła Muchy z Kancelarii Prezydenta z posłem PiS Stanisławem Piotrowiczem.
Zobacz więcej na temat:  krs asesorzy Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa

"Asesorzy ofiarami wojny prowadzonej przez KRS"

- Z całą pewnością moi wychowankowie stali się cywilnymi ofiarami wojny prowadzonej przez Krajową Radę Sądownictwa z ministrem sprawiedliwości - mówiła w audycji Północ Południe prof. dr hab. Małgorzata Manowska, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Skomentowała w ten sposób odrzucenie przez KRS odrzuciło kandydatów na asesorów z listy ministerstwa sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  krs asesorzy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro