WTA Rzym. Magda Linette przegrywa z Azarenką i z kontuzją. Polka odpada po zaciętym boju

2024-05-10, 15:50

Magda Linette po trzysetowym boju przegrała z Wiktorią Azarenką . Foto: TIZIANA FABI/AFP/East News

Magda Linette przegrała 7:6(7:5), 4:6, 3:6 z Wiktorią Azarenką w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka długo prowadziła wyrównaną grę z faworyzowaną rywalką, ale w trzecim secie musiała walczyć nie tylko z Białorusinką, ale również z urazem prawej dłoni.

• Magda Linette i Wiktoria Azarenka zmierzyły się ze sobą po raz szósty
  • Polka rozpoczęła turniej od pokonania Chinki Lin Zhu
  • Spotkanie drugiej rundy było bardzo wyrównane, ale ostatecznie lepsza okazała się Azarenka

Obie zawodniczki w pierwszym secie miały spore problemy z serwisem. Kiepsko szło zwłaszcza Azarence, która popełniła aż siedem podwójnych błędów. Obie tenisistki dały się przełamać rywalce po trzy razy, a o losach pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. Tam lepsza okazała się Linette. Polka zachowała zimną krew mimo błędu sędzi, która uznała jej serwis wprost w linię za autowy i pokonała Białorusinkę 7:6 (7:5 w tie-breaku).

Bardzo wyrównany był także drugi set. Tym razem decydujący okazał się dziesiąty gem. Przy stanie 5:4 dla Azarenki Linette miała niespodziewane problemy przy własnym serwisie. Polka popełniła dwa podwójne błędy i w rezultacie przegrała drugą partię.

Decydujący trzeci set poprzedziła przerwa medyczna. Polka narzekała na ból prawej dłoni. Fizjoterapeutka rozmasowała kontuzjowaną rękę Linette i dała jej tabletkę przeciwbólową. Niestety zawodniczka z Poznania nie była sobą i mimo walki przegrała zdecydowanie 1:6.

W trzeciej rundzie rywalką Azarenki będzie zwyciężczyni spotkania Mayar Sherif – Jasmine Paolini. Ten mecz odbędzie się w ramach wieczornej serii gier.

W turnieju w Rzymie pozostaje również m.in. najwyżej rozstawiona Iga Świątek. Liderka światowego rankingu pewnie wygrała w czwartek z Amerykanką Bernardą Perą 6:0, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy, w której zagra z Julią Putincewą z Kazachstanu. Mecz zaplanowano na godzinę 11 w sobotę na korcie centralnym. W pierwszej rundzie Świątek miała wolny los.

Również w czwartek po porażce z Amerykanką Cori Gauff odpadła Magdalena Fręch.

Z powodu choroby z turnieju wycofała się ubiegłoroczna triumfatorka Jelena Rybakina z Kazachstanu, rozstawiona z numerem czwartym. Jej miejsce zajęła Francuzka Oceane Dodin, która... skreczowała w pierwszym secie meczu z Rumunką Iriną-Camelią Begu, przy stanie 2:5.

Wiktoria Azarenka - Magda Linette 6:7(5:7), 6:4, 6:3