Nieudany ostatni sprawdzian przed MŚ. Polscy hokeiści przegrali z Danią

2024-05-07, 21:08

Polska zagrała z Danią w meczu towarzyskim. Foto: PAP/Michał Meissner

Reprezentacja Polski w hokeja przegrała swój ostatni mecz towarzyski przed mistrzostwami świata. Polacy ulegli Duńczykom 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). W dodatkowo rozegranej serii rzutów karnych polska drużyna wygrała 3-2.

Był to ósmy mecz kontrolny zespołu trenera Roberta Kalabera przed majowymi MŚ w Czechach. Wcześniej w Krynicy-Zdroju Polacy dwa razy pokonali Węgrów 5:2 i 6:2, potem w Bytomiu przegrali ze Słowenią 0:2 i 1:3, następnie na wyjeździe ulegli Wielkiej Brytanii 1:3 i 1:2 po rzutach karnych, a w miniony piątek w Żylinie przegrali ze Słowacją 1:6.

W pierwszej tercji zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli goście, ale bardzo dobrze w kilku groźnych sytuacjach interweniował polski bramkarz David Zabolotny.
Kibicom obserwowanie gry mogły utrudniać bardzo podobne kolorystycznie stroje obu ekip.

Druga odsłona przyniosła sporo dobrych akcji ofensywnych. Sytuacji sam na sam z duńskim golkiperem nie wykorzystał Bartosz Fraszko.

Goście bezskutecznie oblegali polską bramkę podczas gry w przewadze, ale tuż po wyrównaniu sił zasłonięty Zabolotny skapitulował. Do oceny sytuacji potrzebna była analiza wideo, ostatecznie po 40 minutach Duńczycy prowadzili 1:0.

Już 37 sekund po przerwie krążek znów wpadł do bramki biało-czerwonych po uderzeniu Mikkela Aagaarda spod niebieskiej linii. Szybko odpowiedział na to Fraszko, trafiając z bliska. Chwilę potem po silnym uderzeniu Filipa Komorskiego rywali uratował słupek.

Zachęceni golem gospodarze atakowali, ale przeżywali też trudne chwile, kiedy musieli grać w podwójnym osłabieniu. Wykorzystali to przeciwnicy i Oskar Fisker Molgaard z ostrego kąta podwyższył prowadzenie.

W końcówce – przy grze w przewadze – trener Kalaber wycofał bramkarza. Niczego to nie zmieniło, Polacy w ostatnim teście przed MŚ przegrali 1:3.

Po meczu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, wygranych przez Polaków 3:2. Autorem decydującego gola był Alan Łyszczarczyk.

*****

Mistrzostwa rozpoczną się 10 maja, ale Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz zagrają dzień później. Poniżej terminarz podopiecznych Roberta Kalabera.