MŚ w snookerze. Kyren Wilson zwycięzcą turnieju w Sheffield

2024-05-07, 07:15

Kyren Wilson po raz pierwszy został mistrzem świata w snookerze . Foto: OLI SCARFF/AFP/East News

Anglik Kyren Wilson został mistrzem świata w snookerze, pokonując Walijczyka Jaka Jonesa 18:14 w finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Crucible Theatre w Sheffield.

• Dla Kyrena Wilsona to pierwszy w karierze mistrzowski tytuł. Anglik był faworytem meczu z niżej notowanym Jakiem Jonesem, ale Walijczyk w ostatniej sesji finału odrobił znaczną część strat
  • Tytułu bronił Belg Luca Brecel, który odpadł już w 1. rundzie turnieju w Sheffield

Skład finału można uznać za niespodziewany, zwłaszcza za sprawą 44. w rankingu Jonesa, który nigdy wcześniej nie awansował do decydującego meczu w żadnym zawodowym turnieju.

Snookerzysta oraz komentator telewizji Eurosport Przemysław Kruk opisuje przebieg turnieju w wykonaniu nowego mistrza świata. (IAR) 0:51
+

W starciu z 12. na światowej liście Wilsonem Walijczyk nie miał jednak wiele do powiedzenia, mimo imponującej pogoni w ostatniej sesji.

Kyren Wilson po raz pierwszy został mistrzem świata, wcześniej raz grał w finale. Broniący tytułu Belg Luca Brecel odpadł w 1. rundzie.