WTA Madryt. Doskonała reakcja Igi Świątek. Polka awansowała do półfinału

2024-04-30, 15:45

Iga Świątek. Foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka po trzysetowym pojedynku wygrała z gra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią 4:6, 6:0, 6:2.

Rozstawiona z "jedynką" Polka w pierwszej rundzie w Madrycie miała "wolny los", natomiast w drugiej pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. W trzeciej rundzie wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1. Z kolei 1/8 finału pierwsza rakieta świata rozbiła Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo. Mecz trwał zaledwie godzinę i siedem minut.

Rywalka Polki w 1/8 finału wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:4. Raszynianka mierzyła się z Brazylijką, obecnie 14. w światowym rankingu, trzykrotnie. Jedyną porażkę poniosła w 2022 roku w 1/8 finału turnieju w Toronto, jednak od tamtej pory wygrywała z Haddad Maią w dwóch setach.

Liderka światowego rankingu dobrze rozpoczęła mecz, w pierwszym secie prowadziła już 4:1, jednak później dopadł ją kryzys, co wykorzystała Brazylijka, 14. w zestawieniu WTA, wygrywając pięć gemów z rzędu.

Porażka w premierowej odsłonie zmotywowała 22-letnią raszyniankę, która następnie triumfowała w ośmiu kolejnych gemach. W trzeciej partii pozwoliła rywalce jedynie na zwycięstwo w dwóch gemach.

Rywalką Świątek w półfinale będzie zwyciężczyni starcia pomiędzy rozstawioną z "18" Amerykanką Madison Keys a turniejową "dziewiątką" Tunezyjką Ons Jabeur.

Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2