Bayer wciąż niepokonany. Trwa niesamowita seria mistrzów Niemiec

2024-04-27, 21:39

Bayer Leverkusen wciąż nie przegrał meczu. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Bayer Leverkusen pozostaje niepokonaną drużyną w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Zespół Xabiego Alonso, pewny już zdobycia mistrzostwa Niemiec, zremisował u siebie z VfB Stuttgart 2:2 w 31. kolejce Bundesligi. Gol na wagę punktu padł w ostatniej akcji meczu.

• "Aptekarze" mogą pochwalić się serią 46 meczów bez porażki - w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 38 z nich wygrali, w tym osiem z dziesięciu na międzynarodowej arenie
  • W Bundeslidze zanotowali 25 zwycięstw i sześć remisów
  • Poprzednim razem zeszli z boiska pokonani 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum)

W sobotę niewiele jednak brakowało, żeby ta imponująca passa została przerwana. Po godzinie gry goście, zajmujący trzecie miejsce w tabeli (64 pkt), prowadzili już 2:0. Gole strzelili Chris Fuehrich w 47. oraz Deniz Undav w 56. minucie.

Sygnał do odrabiania strat dał w 61. minucie pochodzący z Francji reprezentant Maroka Amine Adli, a wyrównującą bramkę zdobył w ostatniej akcji Robert Andrich - w 90+6. minucie.

To już 15. przypadek w tym sezonie, gdy podopieczni Xabiego Alonso uniknęli porażki dzięki bramce w doliczonym czasie gry.

"Bayeru Leverkusen po prostu nie da się pokonać" - podsumowała agencja DPA.

Lider ma 81 punktów, a zdetronizowany w tym sezonie wicelider Bayern Monachium - 69.

Bawarczycy wcześniej w sobotę pokonali u siebie Eintracht Frankfurt 2:1. Obie bramki zdobył Anglik Harry Kane.