Premier League. Kolejne potknięcie Liverpoolu. Znamy pierwszego spadkowicza

2024-04-27, 17:39

Liverpool FC stracił szansę na mistrzostwo?. Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Liverpool FC zremisował swój mecz w 35. kolejce angielskiej Premier League. Spotkanie z West Ham United (2:2) praktycznie zakończyło walkę "The Reds" o tytuł mistrza Anglii. W sobotę Sheffield United jako pierwsze spadło z ligi.

Sheffield spadło z ligi po jednym sezonie gry w ekstraklasie. Z 35 meczów zdołało wygrać tylko trzy, straciło aż 97 bramek i zamyka tabelę. Do bezpiecznego miejsca traci 10 punktów, a do zdobycia pozostało maksymalnie dziewięć.

W starciu z Newcastle niespodziewanie goście objęli prowadzenie w piątej minucie po golu Bośniak Anela Ahmedhodzicia, ale później dominowały "Sroki". Dwie bramki zdobył Szwed Alexander Isak, a po jednej Brazylijczyk Bruno Guimaraes i Callum Wilson. Do tego samobójcze trafienie zaliczył Ben Osborn.

Liverpool natomiast jeszcze na początku kwietnia był liderem, ale z ostatnich pięciu spotkań wygrał tylko jedno. W efekcie spadł na trzecie miejsce; w 35 meczach zgromadził 75 punktów. Prowadzi Arsenal Londyn - 77 pkt w 34 meczach, przed broniącym tytułu Manchesterem City - 76 pkt w 33 meczach.

W spotkaniu z "Młotami" podopieczni trenera Juergena Kloopa przegrywali do przerwy 0:1 po golu Jaroda Bowena, ale w drugiej połowie z nawiązką odrobili stratę dzięki bramce Szkota Andrew Robertsona i samobóju bramkarza Alphonse Areoli, który wrócił do składu po kontuzji i zastąpił Łukasza Fabiańskiego. Korzystnego wyniku jednak nie utrzymali. W 77. minucie wyrównał Jamajczyk Michail Antonio.

W niedzielę na wyjazdach Arsenal zagra z Tottenhamem Hotspur, a Manchester City z Nottingham Forest.