WTA Madryt. Magda Linette postraszyła Sabalenkę. Ostatnie słowo należało do Białorusinki

2024-04-26, 14:55

Magda Linette gra z Aryną Sabalenką w 2. rundzie turnieju w Madrycie. Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką 4:6, 6:3, 3:6 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polka pokazała się z dobrej strony, ale wiceliderka światowych list okazała się za mocna.

Magda Linette - Aryna Sabalenka 4:6, 6:3, 3:6

Magda Linette rozpoczęła zmagania w Madrycie od trzysetowego starcia z Elisabettą Cocciaretto. Rywalką Polki w 2. rundzie jest utytułowana Białorusinka Aryna Sabalenka, ubiegłoroczna triumfatorka.

Białorusinka przystępuje do zmagań podrażniona, bowiem w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie niespodziewanie przegrała z Marketą Vondrousovą.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Linette postawiła się faworyzowanej rywalce, ale nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Decydujący okazał się trzeci gem, gdy Polka przegrała przy swoim podaniu. Ostatecznie wiceliderka rankingu WTA wygrała 6:4.

Druga odsłona spotkania była pasmem nieustannej frustracji dla Sabalenki. Białorusinka popełniała mnóstwo błędów, a Polka prezentowała świetny tenis, zyskując coraz większą pewność siebie. Sabalenka straciła punkt przy swoim podaniu w czwartym gemie, a Linette nie wypuściła z rąk okazji i wygrała 6:3.

W trzeci set wiceliderka rankingu WTA weszła nerwowo, ale szybko odzyskała koncentrację. Linette długo nie ustępowała faworyzowanej rywalce, jednak w ósmym gemie przy stanie 3:4 dała się przełamać. Sabalence sprzyjało szczęście - w kluczowym momencie piłka zatańczyła na taśmie i spadła w boisko po stronie Linette. Końcówka była już pokazem tenisa w wykonaniu Białorusinki.

Sabalenka w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Katie Boulter - Robin Montgomery. Spotkanie rozpocznie się po godz. 17 w piątek.