La Liga. Robert Lewandowski był na El Clasico? "Przeszedł niezauważony"

2024-04-22, 09:30

Robert Lewandowski został zmieniony przez trenera Xaviego Hernandeza w 64. minucie gry . Foto: PAP/EPA/Daniel Gonzalez

Robert Lewandowski nie strzelił gola i przedwcześnie opuścił boisko podczas niedzielnego El Clasico. FC Barcelona przegrała na wyjeździe 2:3 i do minimum ograniczyła swoje szanse na obronę mistrzostwa Hiszpanii. W pomeczowych relacjach mediów na Półwyspie Iberyjskim próżno szukać wysokich ocen polskiego piłkarza za występ w ligowym szlagierze.

Niedzielny szlagier 32. kolejki hiszpańskiej La Ligi przyniósł wielkie emocje, a wynik spotkania rozstrzygnął się w jego końcówce.

Ostatecznie "Królewscy" pokonali u siebie "Dumę Katalonii" 3:2, co oznacza, że są bardzo blisko odzyskania tytułu mistrza Hiszpanii. Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek podopieczni Carlo Ancelottiego mają już o 11 "oczek" więcej niż ich kataloński rywal, który ma iluzoryczne szanse na obronę tytułu.

Robert Lewandowski nie zachwycił, Barcelona przegrała

Niedzielnego szlagieru nie dokończył Robert Lewandowski. Polski napastnik już w 64. minucie został zastąpiony przez Ferrana Torresa. Polski napastnik nie może zaliczyć do udanych występu na Estadio Santiago Bernabeu, czego dowodem są pomeczowe oceny hiszpańskich mediów.

"Miał dwie szanse na początku meczu. Najpierw zablokował go Toni Kroos, a potem niecelnie strzelał głową. Potem był niewidoczny, aż Xavi zdecydował się zastąpić go Ferranem" - tak występ kapitana reprezentacji Polski streścił kataloński "Sport".

Inny wydawany w Barcelonie sportowy dziennik także nie poświęcił "Lewemu" zbyt wiele uwagi. "Minimum" - tak o grze Polaka napisało "Mundo Deportivo".

"Najmniej intensywny spośród trzech graczy z przodu. Xavi zastąpił go, gdy mecz nie był jeszcze rozstrzygnięty" - podkreśliła gazeta.

To nie był mecz Polaka. "Przeszedł niezauważony"

Także madrycka "Marca" oceniła, że El Clasico nie było udanym występem Lewandowskiego. "Nie było mu łatwo przy Antonio Ruedigerze, który go nie odstępował. Prawie strzelił gola w 25. minucie, ale potem pokazał niewiele. To był mecz, w którym przeszedł prawie niezauważony" - podkreślono na łamach dziennika ze stolicy Hiszpanii.

Takie oceny są dość jednoznaczne. Robert Lewandowski nie pomógł swojej drużynie w jednym z najważniejszych meczów sezonu...