Ligue 1. Lens przegrywa z beniaminkiem. Frankowski i spółka zgubili formę w kluczowej fazie sezonu

2024-04-12, 22:54

Mecz FC Metz - RC Lens. Foto: JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP/East News

Drużyna RC Lens niespodziewanie przegrała na wyjeździe z walczącym o utrzymanie we francuskiej ekstraklasie FC Metz 1:2. W barwach gości 90 minut rozegrał Polak Przemysław Frankowski.

Do meczu w Metz ekipa ze Stade Félix-Bollaert przystępowała po trzech meczach bez zwycięstwa, która znacznie oddaliła ten zespół od czołowej czwórki Ligue 1.

Goście wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, który odgwizdano po faulu Alexandre'a Oukidji w 13. minucie gry. "Jedenastkę" na gola zamienił Florian Sotoca. Radość zespołu z północnej Francji nie trwała jednak długo, bo już w 34. minucie gospodarze wyrównali za sprawą Georgesa Mikautadze. Tuż przed przerwą gruziński napastnik trafił po raz drugi i to gracze z Metz zeszli na przerwę z prowadzeniem. Był to jego drugi mecz z dubletem na koncie.

Po przerwie Lens przeważało, ale nie zdołało doprowadzić nawet do remisu. Co więcej, goście nie oddali w drugiej połowie ani jednego celnego strzału. Frankowski i spółka w dwóch kwietniowych meczach z beniaminkami francuskiej ekstraklasy zdobyli tylko punkt - przed tygodniem remisując z Le Havre.

Podopieczni trenera Francka Haise'a mają na koncie 43 punkty, które dają im szóstą lokatę. Do czwartego Lille, otwierającego strefę Ligi Mistrzów, tracą sześć "oczek", a ekipa OSC rozegrała o jeden mecz mniej. Z kolei Metz zgromadziło 26 punktów i jest 17. Piątkowa wygrana znacznie poprawiła sytuację ekipy z Lotaryngii, która zrównała się punktami z zajmującym 16. miejsce Lorient. Trzecia od końca drużyna Ligue 1 zagra w barażu o utrzymanie w elicie.

Dla Frankowskiego był to 34. występ w tym sezonie. Polski wahadłowy zanotował cztery gole i tyle samo asyst.