Ligue 1. Lille lepsze od Lens w derbach. Przeciętny mecz Frankowskiego

2024-03-29, 23:04

Piłkarze Lille OSC okazali się lepsi w derbowym meczu z RC Lens. Foto: DENIS CHARLET/AFP/East News

Piłkarze Lille OSC wygrali z RC Lens 2:1 w pierwszym meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. W wyjściowym składzie gości znalazł się Przemysław Frankowski, który nie popisał się przy drugim golu dla Lille i opuścił murawę po godzinie gry.

Derby północnej Francji zapowiadały się niezwykle interesująco nie tylko ze względu na odwieczną rywalizację OSC Lille z RC Lens, ale też z uwagi na fakt, iż obie drużyny pozostają w grze o miejsce w najlepszej czwórce Ligue 1, które zapewnia prawo gry w Lidze Mistrzów.

W wyjściowym składzie gości znalazł się Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski, który był jednym z bohaterów wtorkowego meczu Biało-Czerwonych z Walią, tym razem jednak spisał się przeciętnie.

Dwa gole Zhegrovy, przeciętny Frankowski

Gospodarze sięgnęli po ważne trzy punkty w meczu z derbowym rywalem. Bohaterem "Les Dogues" był Edon Zhegrova. Piłkarz z Kosowa dwukrotnie pokonał Brice'a Sambę. Pierwszego gola zdobył już w dziewiątej minucie, gdy otrzymał doskonałe długie podanie od Nabila Bentaleba.

Zhegrova poradził sobie z Facundo Mediną i oddał strzał po ziemi, którym pokonał Sambę. Wydaje się, że golkiper reprezentacji Francji nie popisał się przy tym uderzeniu.

Mecz toczył się w niezłym tempie, ale na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Po godzinie gry Lille OSC podwyższyło wynik! Znowu do siatki trafił Zhegrova.

Wszystko zaczęło się od wybicia piłki przez bramkarza gospodarzy Lucasa Chevaliera. Następnie piłkarze "Les Dogues" wymienili kilka podań i Gabriel Gudmundsson popędził lewą stroną boiska. Niestety, nie popisał się Przemysław Frankowski, który dał się łatwo minąć Szwedowi.

Gudmundsson oddał natomiast strzał, ale Samba zdołał odbić piłkę nogą. Ta jednak spadła pod nogi Zhegrovy, a Kosowianin nie miał problemu ze skompletowaniem dubletu.

Lille bliżej Ligi Mistrzów

Chwilę później Frankowski opuścił boisko, na którym zastąpił go Angelo Fulgini. Nadzieję na korzystny wynik podopiecznym Francka Haise'a dał jednak inny rezerwowy.

W 78. minucie Elye Wahi wykorzystał podanie od Mediny i pokonał Chevaliera. Kiepsko w tej sytuacji zachował się obrońca gospodarzy Leny Yoro. Łączony z Realem Madryt 18-latek był zadziwiająco bierny przy próbie przeszkadzania Wahiemu.

Na więcej jednak drużyny Lens nie było już stać. Wydawało się wręcz, że to gospodarze byli bliżej zdobycia trzeciego gola niż goście drugiego.

Ostatecznie podopieczni Paulo Fonseki zanotowali zasłużone zwycięstwo i w tabeli Ligue 1 wskoczyli na trzecie miejsce z dorobkiem 46 punktów. Lens uzbierało o cztery "oczka" mniej i jest sklasyfikowane na szóstej pozycji.