X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
armia

Szef MON: jesteśmy przygotowani na kolejne oskarżenia ze strony Rosji

- Rzeczpospolita jest najbardziej dotknięta przez II wojnę światową. 6 mln obywateli Polski w tym 3 mln polskich Żydów zostało zamordowanych w Holokauście przez Niemców - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do Światowego Forum Holokaustu organizowanego w Jerozolimie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak armia wojsko Auschwitz Rosja Grzegorz Jankowski

Rosyjski publicysta: pod hasłem "najemnik" kryje się rosyjska armia

Pod hasłami "najemnik" i "Prywatna Agencja Wojskowa" ukrywa się rosyjska armia - stwierdził na antenie radia Echo Moskwy niezależny publicysta Oleg Kaszyn. Dziennikarz odniósł się w ten sposób do niedawnych wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który oświadczył, że Moskwa nie ma nic wspólnego z rosyjskimi najemnikami służącymi na Bliskim Wschodzie i w Afryce. - To absolutna hańba - tak nazwał wypowiedź Władimira Putina rosyjski publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Rosja armia

Szef MON: złamanie solidarności w ramach NATO mogłoby mieć dla nas złe skutki

- Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje, żebyśmy solidarność złamali. Jeżeli złamiemy zasadę solidarności, to nie oczekujmy, że w sytuacji, w której zostalibyśmy napadnięci, nasi sojusznicy zareagują - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak zapytany, czy Polska brała pod uwagę wycofanie się z misji w Iraku, o co apelowała opozycja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wojsko NATO armia Irak

Szef MSZ: decyzja o wycofaniu polskich wojsk z Iraku byłaby kompromitująca

- Kwestia pozostawienia wojsk polskich w Iraku jest konsultowana w ramach NATO. Musimy demonstrować jedność sojuszniczą. Popełnilibyśmy ogromny błąd, gdybyśmy pod naciskami opozycji zadeklarowali ich wycofanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iran USA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Andrzej Duda Izrael Auschwitz Stanisław Janecki Jacek Czaputowicz armia Irak

Cielma: obecność wojsk amerykańskich w Polsce kluczowym wyróżnikiem

– Nie da się ukryć, że armia amerykańska, biorąc pod uwagę no jednak cały czas słabości wojska polskiego na wielu obszarach, stanowi istotne wzmocnienie – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Gośćmi audycji byli także Juliusz Sabak (Defence24) oraz Bartosz Głowacki ("Raport).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA

Szef MON: gdy Polska jest atakowana, od opozycji oczekiwalibyśmy wsparcia rządu

- Władimir Putin atakuje Polskę dlatego, że odniósł porażki na arenie międzynarodowej - powiedział w "Sygnałach dnia" szef MON Mariusz Błaszczak, komentując wypowiedzi rosyjskiego prezydenta dot. wybuchu II wojny światowej. Podkreślił, że w tej sytuacji także opozycja powinna bronić Polski, a tego nie robi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak PiS armia wojsko

Płk Marek Pietrzak: WOT jest ciągle w intensywnym okresie formowania

– Ciągle jest bardzo intensywnie, robimy dużo, ciągle stoi dość długa kolejka chętnych, by wstąpić do naszej formacji – mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. – W tej chwili mamy już 43 bataliony w całym kraju. Kolejne planujemy uruchamiać w przyszłym roku – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA

Pociski Awangard weszły do służby w rosyjskiej armii. Są utrapieniem USA

Na uzbrojenie rosyjskiej armii wszedł hipersoniczny pocisk Awangard. Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szohjgu poinformował prezydenta Władimira Putina, że pierwszy pułk uzbrojony w najnowszy system rakiet strategicznych Awangard jest "w stanie gotowości". Jak wcześniej poinformowano w Strategicznych Siłach Rakietowych, pułk stacjonuje w obwodzie orenburskim.
Zobacz więcej na temat:  Rosja NATO armia USA

Od stycznia GROM z nowym dowódcą. Płk Pawluk odejdzie ze stanowiska

Od nowego roku płk Grzegorz Mikłusiak zostanie dowódcą jednostki wojskowej GROM. Na stanowisko powołał go szef MON Mariusz Błaszczak. Do tej pory najsłynniejszą polską jednostką specjalną dowodził płk Mariusz Pawluk. Zmiana może mieć związek z zatrzymaniem jednego z zastępców pułkownika, który usłyszał zarzuty korupcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej GROM

Mariusz Błaszczak: naszym celem jest bezpieczeństwo

- Mamy świetnych żołnierzy, o bardzo wysokim morale. Zasługują na to, żeby mieć do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt - mówił w Polskim Radiu 24 minister Mariusz Błaszczak. - Naszym celem jest bezpieczeństwo. Jeżeli państwo nie jest bezpieczne, nie może się rozwijać - dodał. Szef MON w audycji "Cafe Armia" podsumował mijający rok w obszarze obronności. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia ŚWIAT ONZ Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej

Mariusz Błaszczak: jestem przekonany, że w styczniu sfinalizujemy zakup F-35

- To najnowocześniejsze samoloty na świecie, które niewątpliwie dadzą przewagę polskim siłom lotniczym nad ewentualnymi wojskami nieprzyjacielskimi. To ważny element budujący bezpieczeństwo naszej ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mariusz Błaszczak Małgorzata Raczyńska-Weinsberg F-35 Wojsko Polskie armia marynarka wojenna lotnictwo służby i bezpieczeństwo