X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
armia

Oddał życie za Polaka. Rodzice żołnierza z USA czekają na upamiętnienie syna

Rodzice sierż. sztab. Michaela Ollisa czekają na upamiętnienie w Polsce swego syna, który sześć lat temu zginął, osłaniając por. Karola Cierpicę na misji w Afganistanie. W rozmowie z Polskim Radiem Linda i Robert Ollisowie przyznali, że słyszeli o pomysłach nazwania bazy amerykańskiego wojska w Polsce Fortem Ollis, a także budowy pomnika ich syna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko misja w Afganistanie armia pomniki

Ekspert: każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski

- Często postrzegamy bezpieczeństwo w wymiarze "czołgu i samolotu". Pamiętajmy, że ten czołg musi się przemieścić, jest potrzebna odpowiednia infrastruktura kolejowa, drogowa. W rezultacie każdy z nas jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za ochronę kraju - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa dr Jacek Raubo na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  wojsko służby i bezpieczeństwo POLSKA Polskie Radio 24 armia

Hołd dla Armii Polskiej na Wschodzie. "Z niewolników stali się zwycięzcami"

- Stajemy w ojczyźnie Jezusa Chrystusa, gdzie rozpoczęła się nasza wiara i gdzie kolebkę ma nasza cywilizacja. Stajemy w roku szczególnym, która dla nas, Polaków, jest niezwykle bolesny i ważny, bo to 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. To 80. rocznica agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę, która podeptała naszą niepodległość - powiedział szef UdsKiOR Jan Józef Kasprzyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael armia HISTORIA

Mariusz Błaszczak: budżet pozwala na podwyżki dla żołnierzy

- Żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani. Budżet państwa polskiego dzięki dobrym rządom PiS jest na tyle zasobny, że możemy pozwolić sobie na takie podwyżki - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość IPN Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

T. Siemoniak: słowa Lecha Wałęsy były niepotrzebne

- Lechowi Wałęsie można bić brawo za życiorys, ale to były złe słowa. Nie podzielam takiej opinii. To było absolutnie niepotrzebne i na dodatek w złym momencie. Ilekroć spotykałem Kornela Morawieckiego, zawsze odznaczał się wielką klasą. Uważam, że był naszym bohaterem - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak z PO-KO.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wybory parlamentarne 2019 Lech Wałęsa koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość USA wojsko armia Tomasz Siemoniak Grzegorz Jankowski

Szef MON: więcej wojsk USA w Polsce to mój priorytet

Podczas inauguracji wysuniętego amerykańskiego dowództwa szczebla dywizji w Poznaniu minister obrony Mariusz Błaszczak mówił, że "zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej to jeden z jego priorytetów". Biorąca udział w uroczystościach ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podkreśliła, że: "Amerykańscy i polscy żołnierze stoją każdego dnia ramię w ramię gotowi, żeby oddać życie w obronie wolności i pokoju".
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA NATO Stany Zjednoczone wojsko Georgette Mosbacher armia

Szef MON: Polska przestała być w NATO członkiem drugiej kategorii

- Mówiono, że nie możemy na swoim terenie gościć wojsk amerykańskich, ewentualnie mogą tu być rotacyjnie. Teraz mamy zapisane w deklaracji, z podpisem prezydenta Stanów Zjednoczonych, że ta obecność jest trwała - powiedział na antenie Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak armia polityka wojsko Polskie Radio Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump Krzysztof Świątek