X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
armia

REPORTAŻ Jedni płaczą ze zmęczenia, inni zagryzają zęby ze złości. Egzamin WOT, który obnaża słabości i... daje siłę

- Jestem mega zmęczona, ale jak widać ćwiczenia tutaj mnie na tyle wzmocniły, że dotarłam do mety. Dzięki grupie dałam radę - mówi ze łzami w oczach szer. Aneta Kowalska. Młoda kobieta wzięła udział w egzaminie podsumowującym 16-dniowe szkolenie dla ochotników chcących wstąpić do WOT. Jak radzili sobie podczas tzw. "pętli taktycznej"? Jakie zadania mieli do wykonania? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej armia wojsko

"Wschodnia flanka NATO to obszar kluczowy". Skurkiewicz o zakupie czołgów Abrams

- Zakup 250 czołgów Abrams to bardzo duże wzmocnienie naszego potencjału obronnego i ściany wschodniej Polski. Przypomnę, że są to tereny, które nasi poprzednicy rozbrajali, gdzie były likwidowane czy przenoszone jednostki wojskowe - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko USA NATO Stanisław Janecki Wojciech Skurkiewicz

Gen. Roman Polko o zakupie czołgów Abrams: etap przejściowy

- Dobrze jest mieć nowe czołgi, ale pytanie: jak damy sobie radę z trzecią platformą. Mamy czołgi na bazie polskiej produkcji, Leopardy, teraz będą Abramsy. Jako etap przejściowy jest to sensowne, ale nawet bogate państwa nie mogą sobie pozwolić na wiele platform czołgowych - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko USA NATO

"Oprócz wiedzy zdobywali umiejętności". Szef MON spotkał się z absolwentami klas wojskowych

- Jest istotne, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo dzięki temu nasza ojczyzna jest bardziej bezpieczna, a wojsko jest silniejsze - mówił szef MON Mariusz Błaszczak do absolwentów klas mundurowych podczas spotkania z nimi w piątek w Ciechanowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej Ministerstwo Obrony Narodowej armia wojsko Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo

Prezydent mianował gen. Andrzejczaka na drugą kadencję szefa Sztabu Generalnego WP

- Wierzę, że zadania wynikające z bycia pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej będzie pan nadal wypełniał z energią, zaangażowaniem i polotem, który pana cechuje - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, mianując gen. Rajmunda Andrzejczaka na drugą kadencję na stanowisku szefa Sztabu Generalnego WP.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Spełniamy standardy NATO". Gen. Jarosław Gromadziński o certyfikacji 18 Dywizji Zmechanizowanej

- Dywizja przeszła certyfikację wg zasad NATO i jest zdolna do planowania i kierowania działaniami zarówno w systemie narodowym, oraz co istotne, w systemie sojuszniczym. Dywizja jest kompatybilna z NATO poprzez te same procedury, strukturę, i tok wypracowywania decyzji - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Jarosław Gromadziński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko