X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
antysemityzm

Prezydent o manifestacji w Kaliszu: barbarzyństwo chuliganów stoi w sprzeczności z polskimi wartościami

Prezydent Andrzej Duda potępił antysemicki marsz, do którego doszło 11 listopada w Kaliszu. Jego organizatorzy na Rynku Głównym spalili kopię tekstu Statutu kaliskiego. To przywilej nadany Żydom przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego 16 sierpnia 1264 w Kaliszu. Grupa licząca kilkaset osób wznosiła antysemickie okrzyki, nawołujące do nienawiści i mordów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Kalisz antysemityzm 11 listopada Święto Niepodległości

"Wydarzenia z 11 XI podważają podstawowe wartości". Oświadczenie Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu

"Wydarzenia z 11 listopada, jakie miały miejsce w Kaliszu, są bolesne, gdyż podważają podstawowe wartości ogólnoludzkie i chrześcijańskie, jak wzajemny szacunek, dialog i współpraca" - napisali w sobotę we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kalisz regiony Kościół Episkopat Polski Mariusz Kamiński demonstracje antysemityzm rasizm religia

"Ma głównie islamistyczne podłoże". Prof. Musiał o antysemityzmie w Niemczech

- Gdy obserwuję niemiecką debatę publiczną, odnoszę wrażenie, że politycy w tym kraju nie zauważają antysemityzmu wśród mniejszości muzułmańskiej, który jest bardzo silny - mówi mieszkający w Niemczech historyk prof. Bogdan Musiał. Dodaje, że władze niesłusznie klasyfikują wiele przestępstw antysemickich jako powiązane z prawicowym ekstremizmem, a to utrudnia właściwą diagnozę problemu i odpowiednią reakcję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT antysemityzm Niemcy Żydzi

"Życie żydowskie bez strachu nie jest jeszcze możliwe". Rośnie liczba antysemickich ataków w Niemczech

Choć rok 2021 jest obchodzony w Niemczech pod hasłem "1700 lat żydowskiego życia w Niemczech", to liczba przestępstw antysemickich w tym kraju niepokojąco rośnie. We wrześniu zatrzymano 16-letniego Syryjczyka, który miał planować zamach bombowy na synagogę w Hagen, a w październiku zaatakowano młodego Żyda w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy społeczeństwo antysemityzm Żydzi napad służby i bezpieczeństwo

"Przeciwstawiamy się wszelkim formom rasizmu i antysemityzmu". Piotr Gliński na Forum Pamięci o Holokauście

- Podejmowane są liczne wysiłki, aby zapobiegać antysemityzmowi we wszystkich dziedzinach życia - powiedział na Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu w Malmoe wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Wskazał, że edukacja i podnoszenie świadomości na temat Holokaustu to kluczowe priorytety Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Gliński antysemityzm Żydzi Szwecja