X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
afrykański pomór świń

Minister rolnictwa: specustawa pomoże zwalczać afrykański pomór świń

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Trójce, że projekt ustawy o zwalczaniu wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń) reguluje m.in. zapisy dotyczące polowań. W czwartek odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zakłada między innymi odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy oraz zakaz blokowania polowań przez ich przeciwników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Magdalena Uchaniuk-Gadowska Jan Krzysztof Ardanowski ASF dzik afrykański pomór świń

Walka z ASF. PiS apeluje do marszałka Senatu o pilne zajęcie się projektem ustawy

Szef sejmowej komisji rolnictwa, poseł PiS Robert Telus oraz wiceszefowie tej komisji: Ryszard Bartosik i Kazimierz Gwiazdowski zaapelowali do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o to, by szybko skierował do prac projekt ustawy dotyczący zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Parlamentarzyści przekonują, że w przypadku walki z tą chorobą trzeba działać szybko.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń Sejm Senat

ASF rozprzestrzenia się na zachód. Jak "obronić" Lubuskie i Wielkopolskę?

Afrykański pomór świń przesuwa się coraz bardziej na zachód Polski. Przenoszą go dziki i ludzie, najprawdopodobniej w żywności. Zdaniem Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, nie ma rzeczywistej depopulacji dzików, tylko ich monitorowanie. To wzbudza obawy producentów trzody chlewnej w Wielkopolsce i na Kujawach - w regionach, w których są duże profesjonalne hodowle.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń