X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zgromadzenie Narodowe

"Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi". Politycy od prawa do lewa krytykują PO

Prezydium Koalicji Obywatelskiej zdecydowało, że w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym klub będzie reprezentowała tylko kilkunastoosobowa delegacja. Wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki mówi, że parlamentarzyści klubu nie chcą poprzez swoją obecność wyrazić zgody na to, w jaki sposób przebiegały wybory prezydenckie. - Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi - tak decyzję KO w rozmowie z PolskieRadio24.pl komentuje rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe koalicja obywatelska Andrzej Duda Marek Pęk Anita Czerwińska

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

Marek Pęk: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to działalność antypaństwowa

- Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Marek Pęk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi części polityków opozycji o zbojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio Marek Pęk Magdalena Ogórek Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda

Wyszkowski: bojkotujący zaprzysiężenie prezydenta chcą zabłysnąć jak celebryci

- Celebryci ustawiają się na ściance, żeby się polansować i zapozować do zdjęć. Niektórzy politycy prześcigają się teraz w lansie na bojkotowanie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy - mówiła w Polskim Radiu 24 legenda opozycji z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Zgromadzenie Narodowe zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Wyszkowski Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Michał Płociński: potrzebujemy profesjonalnej opozycji, która ma więcej do zaproponowania

- Potrzebujemy opozycji, która będzie dopingować rząd do jak najsprawniejszej pracy, mającej więcej do zaproponowania niż tylko to, co doprowadziło ją do kilku z rzędu porażek wyborczych - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), komentując zapowiedzi bojkotu Zgromadzenia Narodowego przez niektórych polityków. W debacie wzięli udział także Jacek Łęski, (TVP) i Paweł Krulikowski, politolog, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Zgromadzenie Narodowe

"Obiecałem dzieciom, że się nimi wtedy zajmę". Trzaskowski o swojej nieobecności na Zgromadzeniu Narodowym

- Nie jestem członkiem Zgromadzenia Narodowego, nie ma mnie wtedy w Warszawie, bo obiecałem dzieciom, że się nimi zajmę, po wielu weekendach pracy bez przerwy - tak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uzasadnił to, że nie będzie uczestniczył w uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe

Krzysztof Szczerski: w prezydenckim orędziu należy spodziewać się długofalowej wizji ładu w państwie

Prezydenckie orędzie nie będzie skupione wyłącznie na walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Jak zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, czwartkowe wystąpienia Andrzeja Dudy związane z zaprzysiężeniem na drugą kadencję, będą długofalową wizją tworzenia ładu w państwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prezydent Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe

"Będą mieli dobrą wymówkę". Dr Bartłomiej Machnik o wpływie pandemii na zaprzysiężenie prezydenta

- Dla samego prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wejście w druga kadencję może nie być takie efektowne, jakie pewnie powinno być - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik. Politolog i ekspert ds. wizerunku z Collegium Humanum mówił o prognozowanej frekwencji podczas zaplanowanego na czwartek Zgromadzenia Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Narodowe Sąd Najwyższy

"Trudno polemizować z decyzją wyborczą Polek i Polaków". Anna Maria Żukowska o decyzji Sądu Najwyższego

- Mam zastrzeżenia co do osób obsadzonych w Sądzie Najwyższym, ale trudno polemizować z decyzją wyborczą Polek i Polaków - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Anna Maria Żukowska, rzecznik prasowy Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Adrian Klarenbach POLSKA polityka lewica Polskie Radio 24 Sojusz Lewicy Demokratycznej Zgromadzenie Narodowe

Koronawirus u jednego z posłów. Waldemar Buda: zaprzysiężenie prezydenta jest niezagrożone

- Będziemy odbierali zaprzysiężenie głowy państwa i nie wyobrażam sobie, żeby sala świeciła wtedy pustkami. Musimy się zabezpieczyć przed koronawirusem, ale w takiej sytuacji trzeba być na Zgromadzeniu Narodowym. Jesteśmy zobowiązani do tej obecności - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Sejm Zgromadzenie Narodowe Waldemar Buda Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Małgorzata Gosiewska: ZN z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa

Czwartkowe Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na II kadencję, odbędzie się z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. W związku z tym wydarzeniem parlamentarzystom udostępniono możliwość przejścia testów na obecność koronawirusa. - Jestem świeżo po teście. Od wyniku zależeć będzie to, czy wezmę udział w Zgromadzeniu - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Małgorzata Gosiewska

"Trzeba uszanować urząd prezydenta". Tomasz Żółciak o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

- O ile nie jest to kwestia zakażenia koronawirusem, strachu przed zakażeniem, tylko powody natury kontestującej wybory prezydenckie, to bojkot zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym źle wróży perspektywie zakopywania podziałów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi byli również Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Jakub Maciejewski ("Sieci").    
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Sejm Senat