X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Zgromadzenie Narodowe

Michał Szczerba: PiS zmienia Konstytucję przez ustawy zwykłe

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. Parlamentarzyści PO nie wzięli udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Postawę klubu komentował Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Zgromadzenie Narodowe Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

Młodzi politycy o posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego

W piątek odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, na którym prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. W Młodej Audycji Politycznej kontrowersje wokół przebiegu uroczystości komentowali: Michał Moskal (Forum Młodych PiS), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO) oraz Mateusz Duch (Klub Młodych Kukiz 15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe NATO

Duchowni: to nasz obowiązek, by wziąć polityków za ręce

W piątek w Zamku Królewskim w Warszawie obradowało Zgromadzenie Narodowe, które uczciło 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Jego wystąpienia nie wysłuchali posłowie i senatorowie PO, którzy nie wzięli udziału w Zgromadzeniu, a także politycy PSL i Nowoczesnej, którzy opuścili je, zanim prezydent zabrał głos. Gośćmi Polskiego Radia 24 w audycji Ideologika byli: ks. Przemysław Ćwiek, pastor Michał Jabłoński oraz Adam Abd El. 
Zobacz więcej na temat:  Zgromadzenie Narodowe Kościół polityka

Debata Dnia: Publicyści o bojkocie ZN przez opozycję

- Nie chodzi o to, by tworzyć sztuczną jedność w momencie, gdy mamy bardzo ostry spór polityczny - powiedział w Debacie Dnia Adam Puchejda z "Kultury Liberalnej". - Sposobów na protest było znacznie więcej - oceniał z kolei Paweł Krulikowski, politolog. Goście Polskiego Radia 24 w ten sposób odnieśli się do bojkotu Zgromadzenia Narodowego przez część opozycji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja Zgromadzenie Narodowe Senat Sejm PiS Nowoczesna Platforma Obywatelska

Po Zgromadzeniu Narodowym. Komentarze polityków

- Spotkał mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu (...). To było dla mnie przeżycie. Nie rozumiem manifestacji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - powiedział w Rozmowie PR24 Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz'15. - Wydaje się, że polski parlamentaryzm ma pewne problemy. Coraz mniej jest dyskusji, a coraz więcej "szarpaniny". Posłowie otrzymują kary, są traktowani "po macoszemu" - przekonywał natomiast Paweł Kobyliński z Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zgromadzenie Narodowe Zamek Królewski Platforma Obywatelska Nowoczesna Sejm Senat Kukiz'15 POLSKA polityka

Bojkot Zgromadzenia Narodowego. "To smutne"

Uroczystym Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim uczczono 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na obradach, ale wyszli po odśpiewaniu hymnu państwowego, parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w ogóle nie przybyli na Zgromadzenie. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali: publicysta Roman Mańka (Fundacja FIBRE) i prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Nowoczesna parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe

"550-lecie polskiego parlamentaryzmu warto obchodzić na Zamku Królewskim"

W piątek na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe. W trakcie obrad przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Sellin, poseł Prawa i Sprawiedliwiości, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka

W piątek Zgromadzenie Narodowe. "Zachować się godnie"

13 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe, które ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. Fakt ten budzi kontrowersje wśród części polityków opozycji. PO i Nowoczesna rozważają bojkot wydarzenia. Uważają, że w "obliczu łamania prawa i zasad demokracji" przez PiS taka forma świętowania jubileuszu nie powinna mieć miejsca. Gościem Polskiego Radia 24 była Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ścigaj parlament w Polsce Kukiz’15 Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda

Po orędziu prezydenta. "Głowa państwa ma łączyć naród”

We wtorek połączone izby parlamentu wysłuchały orędzia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecna była m.in. premier Beata Szydło. Prezydent apelował o rzeczową debatę i zakończenie „starć wrogich plemion"” Jak podkreślił, Polska "nie jest niczyją własnością". O przemówieniu prezydenta mówili w audycji Rozmowa PR24 historyk prof. Wojciech Roszkowski i politolog dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Sejm Senat

Prezydent: Polska nie jest własnością naszego pokolenia

– Polska nie jest niczyją własnością. Nie jest nawet własnością naszą, naszego pokolenia. Jesteśmy tylko jej wybrańcami, sługami i opiekunami – mówił Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym. W ten sposób, w 150. rocznicę narodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydent zainaugurował obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone przed Zgromadzeniem Narodowym
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe Sejm Senat