X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zgromadzenie Narodowe

Szczyt pięciu prezydentów, wspólne posiedzenie parlamentów Polski i Litwy. Znamy szczegóły obchodów 3 maja

Jednym z najważniejszych punktów obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja będzie wspólne posiedzenie parlamentów Polski i Litwy. Podczas tego wydarzenia okolicznościowe wystąpienia wygłoszą prezydenci obu państw - Andrzej Duda i Gitanas Nauseda. Potwierdziły się tym samym informacje portalu PolskieRadio24.pl, który w ubiegłym tygodniu jako pierwszy poinformował o szczegółach wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Zgromadzenie Narodowe POLSKA Litwa Andrzej Duda

TYLKO U NAS Nieoficjalnie: 3 maja planowane orędzia prezydentów Polski i Litwy podczas wspólnego posiedzenia parlamentów

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal PolskieRadio24.pl, podczas wspólnego posiedzenia polskiego Zgromadzenia Narodowego i litewskiego Seimasa, które ma odbyć się 3 maja, planowane są orędzia prezydentów Polski i Litwy. Wydarzenie ma związek z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe 3 Maja Litwa orędzie POLSKA

"To oni nie przestrzegają konstytucji". Macierewicz o bojkotujących zaprzysiężenie prezydenta

- Tłumaczenia ludzi z PO czy innych formacji postkomunistycznych są skandaliczne. To oni nie przestrzegają konstytucji i namawiają do jej łamania. To nie prezydent łamie czy łamał konstytucję, ale formacja, która próbowała zbojkotować jego zaprzysiężenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka prezydent opozycja Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański

"To wyzwanie dla nas wszystkich". Prof. Kleiber o potrzebie uspokojenia emocji w polityce

- Gdyby opozycja wykazała chęć do rozmów, to jestem przekonany, że prezydent Andrzej Duda okazałby się bardzo dobrym pośrednikiem w tym dialogu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były szef Polskiej Akademii Nauk. - Paradoksalnie, sposób postępowania prezydenta podczas drugiej kadencji, w dużej mierze zależy od opozycji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kleiber Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Sejm lewica Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

"Dobrze, że Lewica nie idzie drogą PO". Publicyści o bojkocie zaprzysiężenia prezydenta

- Na plus jest, że politycy Lewicy w ogóle pojawili się na wczorajszym zaprzysiężeniu. Dobrze, że idą drogą inną niż ta, którą obrała Platforma Obywatelska - wskazywał w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"), który razem z Michałem Kolanko ("Rzeczpospolita") wziął udział w "Debacie Dnia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda lewica Platforma Obywatelska Polskie Radio 24 Jacek Liziniewicz Michał Kolanko Magdalena Złotnicka

"Chodzi o wprowadzenie władzy totalitarnej". Ziemkiewicz o pobudkach działań środowisk LGBT

- Wierzę w to, że Polacy, którzy przyjęli niezłą szczepionkę przeciwko totalitaryzmom, zauważą, że środowiskom LGBT nie chodzi o obronę żadnych uciśnionych mniejszości, ale o to, co zawsze - o rozwalenie świata i wprowadzenie władzy totalitarnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT społeczeństwo polityka Zgromadzenie Narodowe opozycja Rafał Ziemkiewicz Antoni Trzmiel

"To czysta hipokryzja". Maciejewski o bojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta przez Lewicę

- Przedstawiciele tęczowego elektoratu pozwalają na to, by szeregowi aktywiści szturmowali pomniki i byli potem aresztowani. Młodzi mają się poświęcać, a starzy wyłożą rękę do całowania. To czysta hipokryzja - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe lewica polityka prezydent opozycja LGBT Magdalena Złotnicka

"Gimnazjalna manifestacja". Publicysta o nieobecności opozycji na zaprzysiężeniu prezydenta

- Prezydent został wybrany w sposób demokratyczny i wszyscy powinniśmy to szanować. Manifestacja opozycji wydaje mi się nieco "gimnazjalna". W mojej ocenie to było dziecinne - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (publicysta). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Sejm prezydent opozycja Platforma Obywatelska polityka Polskie Radio 24 Dawid Wildstein Michał Rachoń

"Strategia delegitymizacji". Piekutowski o nieobecności opozycji na zaprzysiężeniu prezydenta

- Postępowanie Koalicji Obywatelskiej nie przyniesie niczego dobrego. Bojkotem nie doprowadzi się do realnej zmiany, można jedynie podgrzać nastroje we własnym elektoracie, co i tak nie przynosi sukcesu - mówił w Polskim Radiu 24 Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi byli również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Sejm Zgromadzenie Narodowe prezydent

"Jeśli oni nie wygrali, to wg nich nie ma demokracji". Poseł PiS o zachowaniu polityków PO

- PSL pokazało większą klasę niż PO podczas Zgromadzenia Narodowego. Negowanie wszystkich faktów sprawiło, że KO reprezentowała mała grupa posłów z panią Jachirą na czele, która nie do końca rozumie, czym jest Zgromadzenie Narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz, poseł PiS. Gościem audycji był również Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe prezydent polityka Sejm Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Platforma Obywatelska lewica

Prof. Kucharczyk: prezydent Andrzej Duda nawiązuje do tradycji Konstytucji 3 maja

- Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa uznała religię katolicką za oficjalną religię państwową, gwarantując jednocześnie tolerancję dla wszystkich innych wyznań. To ta tradycja, do której pan prezydent wyraźnie nawiązuje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk. W audycji "Szkiełko i oko" historyk mówił o przesłaniu orędzia i celach, jakie Andrzej Duda stawia przed sobą na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 LGBT Zgromadzenie Narodowe lewica

"To nie miejsce na tego rodzaju demonstracje". Bielan o tęczowych flagach podczas zaprzysiężenia

- Zgromadzenie Narodowe nie jest miejscem na tego rodzaju demonstracje swoich poglądów. Wydaje mi się, że jedyne flagi, które powinny być obecne na sali obrad Sejmu, to flagi biało-czerwone, flagi Polski - mówił Adam Bielan w Programie 1 Polskiego Radia. W ten sposób odniósł się do demonstracji posłów Lewicy, którzy prezentowali w Sejmie tęczową flagę - symbol LGBT.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Magdalena Ogórek Adam Bielan polityka POLSKA Zgromadzenie Narodowe Sejm prezydent

"Dzień ważny dla państwa". Marek Dyduch o obecności Lewicy podczas zaprzysiężenia prezydenta RP

- Bojkotu nie było i prawie cały klub Lewicy wziął udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch, poseł Lewicy. - Uznajemy, że to ważny dzień dla państwa - bojkot jest nie na miejscu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Adrian Klarenbach POLSKA polityka lewica Polskie Radio 24 Sojusz Lewicy Demokratycznej Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda prezydent

Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta RP

Andrzej Duda ponownie objął urząd prezydenta. Przed południem złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. Następnie wziął udział w uroczystości Inwestytury Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Po godz. 14 wygłosił przemówienie na pl. Piłsudskiego i po raz drugi objął zwierzchnictwo na Siłami Zbrojnymi RP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe polityka Sejm POLSKA